Kanepi rahvatriatlonide sari tuleb taas

Eelmisel aastal alguse saanud Kanepi valla rahvatriatlonide sari toimub ka sel aastal ning koosneb kolmest etapist:

7. juuli 2019        Krootuse rahvatriatlon

28. juuli 2019      Valgjärve rahvatriatlon

11. august 2019  Kooraste rahvatriatlon

Rahvatriatloni kolm võistlusrada on oma olemuselt väga erinevad. Kõllestes asuv rada on kõige tasasemal maastikul, aga toimub kõige esimesena, kus osavõtjate treenitus on juuli alguses veel tagasihoidlik. Valgjärve rattarada on üks Eesti suurima kõrguste vahega triatloniradasid, kuid distantsi esimesel poolel on ainult laskumised, mis võimaldavad puhata enne Valgjärve mäkke ronimist. Eelmisel aastal esimest korda toimunud võistlus näitas, et distants oli jõukohane kõigile ning palava ilmaga ei tekkinud võistlusraja läbimisel probleeme kellelgi. Koorastes rada on täies pikkuses kruusateedel ning sõidetav maastikurattaga.

Rahvatriatlonid toimuvad 2 distantsil ning võistlusklasse ja auhindu jagub paljudele. Lühemal ehk lastedistantsil on 100m ujumist, 4km rattasõitu ja 1 km jooksu. Pikemal põhidistantsil tuleb ujuda 250 meetrit, sõita rattaga 10 km ja lõpuks joosta 2km. Põhidistantsi pikkus peaks olema jõukohane kõigile ning siin saavad end proovile panna ka need, kellel varasemalt spordiga kokkupuuteid vähe. Võistluste ühe korraldaja Hegri Naruski sõnul on oluline, et võistlustest julgeksid osa võtta ka need, kes tahavad huvitavat ala esimest korda proovida ning kelle füüsilised võimed ja varustuse tase ei ole piisav suuremateks võistlusteks. Eelmisel aastal osalejatelt saadud positiivne tagasi andis indu ka sel aastal võistlust korraldada ning praeguseks on lubanud triatlonisarjast osa võtta ka mitmed kohalikud inimesed, kes eelmisel aastal veel hindasid võistluse raskust ja enda treenitust. Kuna osa võttis ka halli habemega härrasmehi nö linnarattal, siis motiveeris see osalema ka mitmeid teisi huvilisi. Võistluse korraldajad loodavad ka sel aastal stardis näha praegust Kanepi vallavanemat Piret Rammulit, kes eelmisel aastal saavutas võistkondade arvestuses kõrge 2. koha.

Iga etapi parimaid autasustatakse kolmes laste- ja põhidistantsi vanuserühmas ning põhidistantsi veterandide ja võistkondade arvestuses. Võistkonna võistluses saavad osaleda 3-liikmelised võistkonnad, kus iga ala teeb erinev inimene. Plaan on ka pidada eraldi ettevõtete arvestust, mis eelkõige sõltub osalejate arvust.

Kanepi rahvatriatloni sarja korraldab AOK Arendus MTÜ ning lisaks Kanepi vallale toetavad võistlust ka paljud kohalikud ettevõtted. Huvi korral saab täpsemalt juhenditega tutvuda www.triatlon.ee veebilehel rubriigis Võistlused.

Lisainfo:
Hegri Narusk