Ametlik WRC promotsiooniralli Shell Helix Rally Estonia 2020 toimub 24.-26. juuli

30. oktoobril Saku Suurhallis toimunud WRC promotsioonralli Shell Helix Rally Estonia 2019 tänuüritusel tänasid korraldajad Kanepi valda koostöö eest ning avalikustasid järgmise aasta ralli toimumisaja. Kanepi valla poolt käis tänutahvlit vastu võtmas vallavanem Piret Rammul. „Kanepi vallal on jätkuvalt hea meel teha koostööd Rally Estonia korraldajatega ning ka uuel aastal on kõik rallisõbrad Kanepi valda oodatud,"  kinnitas Kanepi vallavanem Piret Rammul.

Tänavu esmakordselt ametliku WRC promotsiooniralli tiitlit kandnud Shell Helix Rally Estonia tänuõhtul öeldi välja 2020. aasta autospordi suursündmuse toimumisaeg. Shell Helix Rally Estonia 2020 sõidetakse 24.-26. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel. Järgmise aasta Rally Estonia on järjekorras kümnes. See on oluline tähis Baltikumi suurima autospordisündmuse jaoks, esimene ralli toimus 2010. aastal ja selle aja jooksul on Rally Estonia pärjatud muuhulgas ka FIA ERC Euroopa meistrivõistluste parimaks ralliks. Eesti meistrivõistluste etapist on tänaseks välja kasvanud ametlik WRC promotsiooniralli, kus osalevad WRC sarja tipptiimid ja sõitjad.

Shell Helix Rally Estonia ametlikul tänuõhtul toodi ka välja tänavuse ralli publikuarv. Positiumi poolt läbi viidud uuringu kohaselt sai Shell Helix Rally Estonia sündmustest osa 52 234 inimest. Kanepi valla teedel sõideti viis kiiruskatset, nendest populaarsemad olid Maaritsa katse, kus osales 16 922 rallisõpra ning Prangli katse, kus oli pealtvaatajaid 13 593.

Ka järgmisel aastal saavad valla kodanikud kaasa aidata suursündmuse toimumisele, pakkudes rallisõpradele majutust, parkimisvõimalusi jne.