« Tagasi

Põlgaste Metsasõprade maja sai uue tehnika

MTÜ Põlgaste Jahtkond viib järjepidevalt läbi õppepäevi, mille raames tutvustatakse jahinduse, metsaolustiku ning loomadega seonduvat. Maja on saanud täiesti uue ilme, tänaseks päevaks on hoone renoveeritud  MTÜ liikmemaksude, LEADER meetme ja Kanepi Vallavalitsuse toel. Alates 2017. aasta sügisest toimub Põlgaste Metsasõprade majas Kanepi valla noortele jahinduse huviring, mille raames õpitakse tundma loodust ja metsloomi, tutvutakse jahinduse põhitõdedega, käiakse metsas, tehakse ühiseid tegevusi metsloomade heaolu nimel ning külastatakse teisi jahiseltse. Tänapäeval on noored loodusest järjest kaugemaks jäänud, jahindusringi tegevused aitavad noortel paremini loodust ja metsaelu tundma õppida ning kõike jahindusega kaasnevat omandada. Huviringi eesmärk on tagada elutervete vaadetega jahimeeste järelkasv tulevikuks ning üldine positiivsem suhtumine jahipidamisse ja loodusesse.

Siiani on koolitusi läbi viidud laenatud tehnikaga ning tekkis vajadus soetada oma esitlustehnika, mis võimaldab koolitusi korraldada tihedamalt ja sobival ajal. Koolitusi viiakse läbi vastavalt soovidele ja tellimustele, oodatud on kooliõpilased, lasteaiarühmad ja täiskasvanud huvilised. Plaanis on läbi viia kauaoodatud täiendkoolitused jahimeestele. Lisaks on ruume võimalik rentida koosolekute pidamiseks ja muude sündmuste jaoks.

Koolituste ja õppepäevade läbiviimiseks ning huviringi toimimiseks vajalik tehika soetati Kohaliku Omaalgatuse Programmi  toel „Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamise" meetmest. Projekti raames sai Põlgaste Metsasõprade maja endale projektori, ekraani ning rulood. Projekti kogumaksumus oli 927 eurot.

 

Lisainfo:
Tiit Rammul
MTÜ Põlgaste Jahtkond
Tel 5295821