« Tagasi

Kanepi Jaani kirikus astub üles Rahvusooper Estonia poistekoor

Rahvusooper Estonia poistekoor tähistab oma 50. sünnipäeva juubelikontsertide sarjaga, 12. juunil kell 13.00 on Kanepi Jaani kirikus erakordne võimalus saada osa poistekoori kontserdist.

Ettekandele tuleb Gabriel Faure „Requiem". 19. sajandi lõpus kirjutatud teos on Gabriel Fauré loomingu hulgas üks tuntumaid. Tegemist on kõla poolest väga helge teosega ning tänu selles väljenduvale õrnusele on seda nimetatud suisa hällilauluks kaduvusele. Reekviem pälvis varakult ka paljude teiste heliloojate tunnustuse. Fauré ise on aga öelnud, et tema reekviem väljendab lihtsalt inimlikku usku igavese rahusadama olemasolusse.

Solistidena astuvad üles Cedric Sebastien Mäeväli (sopran) ja Raiko Raalik (bass). Orelil saadab Kadri Toomoja ning dirigeerib Hirvo Surva.

Rahvusooper Estonia poistekoori asutas 1971. aastal professor Venno Laul. Koor kandis alguses Eesti Riikliku Akadeemilise Meeskoori poistekoori ning hiljem Eesti Poistekoori nime. Alates 1997. aastast kuulub koor Rahvusooper Estonia koosseisu ning alates 2001. aastast on peadirigent Hirvo Surva.

Kontsertelamus on kuulajatele tasuta!

 

Lisainfo:
Marju Jalas
Kanepi Seltsimaja juhataja
tel 58163636