Kanepi vald on rakendanud täiendavaid meetmeid viirushaiguste, sh. COVID-19 leviku ennetamiseks

Tänase päeva seisuga ei ole Kanepi vallas koroonaviiruse kahtlusega juhtumeid. Oma tavapärast tööd jätkavad valla haridusasutused. Viirusnakkuse ennetamiseks palume kõikidel lapsevanematel, kes ise või kelle lähikondsed on viibinud nakkusohuga kohas (saabunud hiljuti välisreisilt, viibinud viirusohuga piirkonnas või kokku puutunud haigusnähtudega isikutega) jääda ise ja jätta lapsed kodusele jälgimisele.

Valla töötajad ja teenistujad jätkavad igapäevaselt oma tööd ja elanike teenindamist tavapärases rütmis, kuid alates 12.03. on peatatud kõikide valla poolt korraldatavate avalike ürituste läbiviimine. Soovitame sama ka teistel ürituste korraldajatel.

Vallavanema käskkirjaga on peatatud kuni 30.04. kõik valla asutuste lähetused ja õppereisid välisriikidesse. Valla asutuste töötajad, kes või kelle lähikondsed on saabunud Terviseameti poolt nimetatud riskipiirkondadest, jäävad kodusele jälgimisele.

Soovitame ka erasektoril rakendada valla eeskujul erinevaid ennetusmeetmeid, sest need on tõhusad üksnes siis, kui me neid ka rangelt järgime.

Soovitame säilitada rahulikku meelt ja Terviseameti ning perearstide nõuandeid viirusnakkuste ennetamiseks.

Viirusnakkuste ennetamiseks soovitab Terviseamet lisaks käte pesemisele aevastamisel ja köhimisel katta suu varruka või pabertaskurätikuga. Haigustunnustega inimestega on soovitav pidada vähemalt meetrist distantsi. Vältida tuleks silmade, nina ja suu katsumist. Hingamisteede haiguste sümptomitega tasub olla kodus ja ravida sümptomeid: võtta vajadusel palavikualandajat ning köha ja nohu leevendavaid ravimeid. Vaata Terviseameti juhiseid https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.