« Tagasi

Põlgaste lasteaed Sinilill sai Arke Lihatööstuselt praktilise kingituse

Maikuu teisel esmaspäeval sõitis Põlgastes asuva lasteaia Sinilill õuele auto suure järelkäruga, mille saabumise üle terve lasteaiapere väga õnnelik oli. Kohale toodi kolm erksavärvilist piknikulauda, mille soetamine oli varasemalt üksnes tulevikusoovide nimekirjas.

Lasteaia soovi piknikulaudade näol aitas täita Arke Lihatööstus, mis tegutseb Põlgaste külas ning pakub paljudele kohalikele tööd. Arke Lihatööstus ja nende kaubamärk Karni on juba aastaid tegutsenud põhimõttel, et toetavad eelkõige Põlvamaa lapsi, noori ning siinseid suurperesid. Arke on Põlgaste lasteaia pikaaegne toetaja ning varasemalt lasteaiale toonud erinevaid Karni tooteid. 2012. aastal, mil lihatööstus avas uue tootmishoone, palusid nad kingitused teha kohalikule lasteaiale.

Ettevõtte tegevjuht Aron Trumm rääkis: „Käisime aprilli keskpaigas Põlgaste lasteaias direktoriga rääkimas ning saime aru, et praeguses ülemaailmses olukorras pole lasteaedadel lihtne hakkama saada. Seega otsustasime oma ettevõttega soetada lasteaiale piknikulauad õppetegevuseks õues."

Lasteaia direktor Kristiina Kaljurand lisab: „Jah, mänguväljaku vahendid on kallid. Soetame mänguväljakule uusi vahendeid ja atraktsioone vastavalt eelarvelistele võimalusetele. Sel aastal saab lasteaed uue ja kaasaegse ronila lastele vanuses 3-7 ning liivakasti koos kattega."

Põlgaste Lasteaia Sinilill ja MA Põlgaste Lapsehoiu pere on väga tänulik sellise praktilise kingituse üle. Lauad on aktiivses kasutuses nii õppetegevustes kui ka ilusa ilma korral õues söömiseks.  

Täname Arke Lihatööstust!