« Tagasi

Põlvamaa Aasta Ema on Aire Hallap

Foto: Sander Silm

 

Emadepäeval andsid Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Piret Rammul, Kodutütarde Põlva ringkonna noorteinstruktor Aile Vals ja NKK ringkonna esinaine Kersti Kõrge Kanepis elavale Aire Hallapile pidulikult üle Põlvamaa Aasta Ema 2021 tiitli.

Aire Hallap on koos abikaasa Urmasega, kellega ta on abielus olnud juba 38 aastat, üleskasvatanud neli tublit poega - Taneli, Steveni, Keio ja Sveni. Samuti on Aire vanaemaks neljale vahvale lapselapsele.

Aire pojad räägivad emast ülivõrdes - ema on väga tegus, töökas ja samas  abivalmis inimene. Ta on alati positiivne ja ettevõtlik ning talle läheb korda rohkem teiste heaolu kui enda oma. „Ta on super ema ja samuti ülihea vanaema," iseloomustavad pojad ema.

Aire on ka suurepärane vanaema, tütar, minia, ämm ja sõbranna. „Kas pole tore teada, et Aire suhtleb oma ämmaga igapäevaselt ja on pigem nagu sõbranna ja täpselt samamoodi suhtleb Aire ka oma miniatega- sõbralikult, ausalt ja toetavalt," lisasid pereliikmed.

Igapäevaselt Kanepi gümnaasiumi koolisöökla juhatajana töötav Aire lööb aktiivselt kaasa ka kohaliku kogukonna elus. Tema eestvedamisel lükati käima Kanepi jõululaat ja kirbuturg, mida on peetud üle kümne aasta. Ta on korraldanud erinevaid toidukoolitusi ja õpitubasid ning on juba aastaid korraldanud kogukonnapäeva, mis sai alguse jätkuna Kanepi kihelkonna 340. aastapäevast üritustest 2015. aastal ja mida Aire veab koos pere ja sõpradega. Seetõttu pole imestada, et Aire pälvis 2017. aastal Kanepi valla Aasta Tegija tiitliga.

Aire laulab ka üle 30 aasta Kanepi segakooris, mängib ja laulab sõpruskonna kitarristide ansamblis Capo, kusjuures enamus ansambli proove toimuvad lahke perenaise Aire kodukatuse all.

Aire kandidatuuri Aasta Ema tiitlile esitasid tema pojad ja sõbrad, kelle hinnangul väärib tubli naine Põlvamaa Aasta Ema tiitlit.

 

Põlvamaa Aasta Ema tiitli nominendid olid tänavu Aire Hallapile lisaks Anne Kangur, Ülle Jallai, Helle Mendrik, Liivia Vaas, Margarita Võsokovskaja ja Ketriin Ojasaar.

Põlvamaa Aasta Ema konkursi korraldab Naiskodukaitse Põlva ringkond koostöös Kodutütarde Põlva ringkonna ja Põlvamaa Omavalitsuste Liiduga.

Põlvamaa Aasta Ema aunimetus antakse emale, kelle peres kasvab või on üles kasvatatud vähemalt kaks tublit last, kes on oma töös pädev ja tunnustatud ning perekonna väärtustamisel heaks eeskujuks ka väljaspool kodu.

 

Põlvamaa Arenduskeskus