« Tagasi

Kanepi Streetball 2018 tõi kohale võistkondi ka väljastpoolt Eestit

Eelmisel laupäeval peeti Kanepis juba 15. aastat järjest tänavakorvpalliturniiri Kanepi Streetball 2018, kus sai näha väga kõrgetasemelist korvpallimängu. Selle-aastane Kanepi Streetballi meesteklassi võitjavõistkond Leedust pääseb otse 11. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul toimuvale finaalvõistlusele "OlyBet 3x3 Tallinn Open 2018".

Kanepis toimunud 3x3 turniir oli osa FIBA 3x3 maailmaturneest, mille auhinnafond kokku on üle miljoni USA dollari. Eesti meistrivõistluste etappe on peetud erinevates kohtades üle Eesti ning sel aastal esmakordselt ka Helsingis, Moskvas ja Minskis. Lisaks toimub 4. augustil 3x3 korvpalli Eesti meistrivõistluste üks etappidest esmakordselt ka Lätis, Aluksnes.

"Kanepi 3x3 tänavakorvpall on Eesti kõige pikemate traditsioonidega 3x3 etapp," ütles Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kes täpsustas, et 3x3 korvpallis on Eesti meistrivõistlused toimunud vaid 13 aastat. Kimmel oli tänavu ka ise esimest korda Kanepis kohal, et jälgida võistluste käiku ja väljendas päeva lõpus oma rahulolu. Kohal oli noorte võistkonnaga ka Eesti 3x3 koondiste peatreener Siim Raudla.

Kanepi Streetballi nime all on võistlus toimunud Kanepis aastast 2004 ja juba siis oli osavõtt rohkearvuline. Alustati sõpruskonna turniirina, mis järgmistel aastatel kasvas järjest rohkem lähimaakondadest kaugemale ja osalejaid tuli näiteks Tallinnast, Pärnust, Iisakult jne. Üle-Eestilise tänavakorvpalli meistrivõistluste üheks etapiks sai Kanepi turniir aastal 2014.

Kanepi Streetballi korraldaja Martin Lutsu sõnul on võistlus saanud teoks ainult tänu toetajatele. "Kindlasti on turniiri toimumisele aidanud kaasa see, et Kanepi vald on väärtustanud korvpalli ja on igal aastal turniiri toetanud," ütles Luts. Lisaks valla toetusele tõi ta välja ka sponsorid ja toetajad: Kanepi Aiand, Tamrex, Baltic Computer Systems ja Kanepi Gümnaasium. Samuti on andnud suure panuse vabatahtlikud korvpallientusiastid, kes on vastavalt võimalustele korraldamises kaasa löönud.

2018. aastal toimunud tänavakorvpalliturniiril Kanepi Streetball osales läbi aegade rekordarv võistkondi, kokku 29 tiimi.

Meestearvestuses tuli 10 võistkonna seas võitjaks Leedu võistkond AEKK, kes paistis terve turniiri jooksul silma väga hea visketabavusega. Nii ka finaalis, andmata teiseks jäänud Deckol Ehitusele mingitki võimalust ja visates kokku 8! kaugviset. Mäng lõppes seisuga 19-10 AEKK-le. See on juba tavapärane, et Kanepi Streetballile tulevad võistkonnad kokku üle Eesti, kuid sel korral oli võistlus ka tavapärasest rahvusvahelisem, sest kohal oli lisaks Leedu võistkonnale ka Venemaa võistkond Novosibirskist (see on ca 4200km Kanepist). Nemad pidid küll kahjuks juba veerandfinaalis alla vanduma hiljem kolmanda koha saavutanud Suurköögid.ee võistkonnale.

U18 võistlusklassis osales 8 võistkonda. Võitjaks tuli väga tasavägises finaalis Sospa Sharpshooters, teiseks Tartu ja kolmandaks Põlva Ahvid.

Kõige rohkem osales võistkondi U15 võistlusklassis, kokku 11. Esikolmik: I Kunda Kuljused, II Vihmaussid, III Shooterid. Paljud neist võistkondadest tulid Matsa Spordi- ja Puhkekeskusest Otepää lähistelt, kus on iga-aastaselt suvises korvpallilaagris TTÜ korvpallikooli kasvandikud. 

Täpsemad tulemused on leitavad siit: www.facebook.com/kanepistreetball.

Välistes tingimustes peetavatel spordivõistlustel on alati üks määrav faktor ilm ja märkimist väärib, et 15 aasta jooksul ei ole Kanepi Streetballil ühtegi mängu jäänud ära vihma tõttu. Alati on olnud ilus ilm! Nii ka järgmisel aastal.

Välja sai lubatud ka see, et laupäevastel mängijatel oli au mängida tänasel juba pea 20 aastat vanal asfaltväljakul viimast korda, sest suve lõpuks saab Kanepi korvpalliväljak uue kvaliteetse betoonkatte.

 

Kanepi Streetball korraldaja Martin Luts


Turniiri särkide võitja Tarmo Kährik ja Martin Luts

U18 võitjate esikolmik