« Tagasi

2017 - MARIA DRENKHAN

Maria Drenkhan on elanud ja töötanud Kanepi vallas alates aastast 1958. Maria on pidanud õpetaja ametit nii Karste kui ka Kanepi koolis. Ta on olnud alati aktiivne lastega tegutseja, juhendades rahvatantsurühmasid ja õpetades lilleseadeid. Maria on kogu hingega pühendunud kultuurielu edendamisele. 2000. aastal aitas ta luua Kaagveres MTÜ Karste Külaseltsi, organiseeris seal külapäevi ning hoolitseb järjekindlalt Karste kooli kokkutulekute eest. Maria õpib ja arendab ennast igal võimalusel.


I Seeniortantsufestival toimus 2007. aastal Kanepis Maria eestvedamisel. Sealt edasi on need toimunud igal aastal erinevates paikades, ületades ka rahvusvahelisi piire. 
Maria Drenkhan juhendab Kanepi vallas naisrühma "Sügiskulla Leedid" ning segarühma "Päripidi". Koos on osa võetud mitmetest tantsupidudest ja üritustest Eestis ja ka piiri taga. Maria on sõlminud sõprussidemeid nii Soome, Saksamaa, Läti kui ka Leedu tantsurühmadega.

Maria liidab ja ühendab oma innukusega seeniore ja kuldses keskeas tantsijaid. 2005. aastal autasustati teda Eesti Vabariigi Punase Risti V klassi teenetemärgiga. 2013. aastal omistati Mariale Kanepi valla "Aasta Tegija" tiitel positiivse maine kujundamise ja paikkonna tuntusele kaasaaitamise eest. 2016. aastal tunnustati Mariat viljaka töö eest tantsukultuuri edendamisel Sotsiaalministeeriumi aukirjaga. Maria on ise mitmete tantsude autor, ta on inimene, kes soovib luua ilu enda ümber ja seda ka teistega jagada.