« Tagasi

Kunstitee Kanepis - Augusti jälgedes

 

14. augustil kulgeb kolmes vallas - Kanepis, Antslas, Otepääl ja Pokumaal kunstitee. Igas paigas toimub midagi väga erilist. Kanepi vallas on kunstitee pühendatud meie kuulsale kujurile August Weizenbergile. Kanepi Seltsimaja juures viivad erinevaid töötubasid läbi ja tutvustavad mitmeid tehnikaid Kõrgema Kunstikooli "Pallas" üliõpilased.

Huvilised saavad osa võtta mitmest töötoast:
"Meil on savi" - lihtsad ja ilusad reljeefid käepäraste esemete abil. Sellega saavad hakkama suuremad lapsed, noored ja täiskasvanud. Kõik, kes mõistavad, kuidas käib taigna segamine ja rullimine.

"Puupäid tagudes" - puidust portreede nikerdamine peitlitega. See töötuba võtab rohkem aega, on põhjalikum ning tõenäoliselt sobiv ka noortele, kuid pigem suunatud täiskasvanutele.

"Plastiliini-fantaasia" - plastiliin kui lihtne ja kättesaadav materjal annab palju võimalusi erinevate stseenide loomiseks. Töötoas õpetatakse vormide lihtsustamist ja figuuridele karkassi ehitamist. Sobib hästi ka noortele ja lastele, kuna edasi antakse ka baasteadmisi.

"Valgust vormides" - lihtsad hologrammid. Koduste vahenditega ja nutitelefoni abil saavutatavad väikesed valgusskulptuurid on tehtavad ka lastele.


Juhendavad: Liina Kinks, Urmas Aavik, Jonna Kubu, Ket Elliott Mägi, Aleksandra Ivask, Kelly Teidla ja Kristi Ploom.


Kuulda saab mõnusat muusikat ja avatud on kunstikohvik.
Töötoad võivad olla tasulised.

 

Info:
Marju Jalas
Kanepi Seltsimaja juhataja
tel 58163636