Kanepi rahvatriatloni sari tuleb taas

Käesoleval aastal toimub Kanepi valla rahvatriatloni sari juba viiendat aastat ning esimene võistlus on juba järgmisel pühapäeval Krootusel.

Sari koosneb kolmest etapist:
26. juuni 2022       Krootuse rahvatriatlon
21. august 2022    Kooraste rahvatriatlon
28. august 2022    Valgjärve rahvatriatlon

Rahvatriatloni kolm võistlusrada on oma olemuselt väga erinevad. Krootusel asuv rada on kõige tasasemal maastikul, aga toimub kõige esimesena, kus osavõtjate treenitus on juunis veel tagasihoidlik. Valgjärve rattarada on üks Eesti suurima kõrguste vahega triatloniradasid, kuid distantsi esimesel poolel on ainult laskumised, mis võimaldavad puhata enne Valgjärve mäkke ronimist. Varasemad võistlused on näidanud, et distants oli jõukohane kõigile ning palava ilmaga ei tekkinud võistlusraja läbimisel probleeme kellelgi. Kooraste rada on täies pikkuses kruusateedel ning sõidetav maastikurattaga.

Rahvatriatlonid toimuvad 2 distantsil ning võistlusklasse ja auhindu jagub paljudele. Lühemal ehk lastedistantsil on 100m ujumist, 4km rattasõitu ja 1 km jooksu. Pikemal põhidistantsil tuleb ujuda ca 250 meetrit, sõita rattaga 10 km ja lõpuks joosta 2km. Põhidistantsi pikkus peaks olema jõukohane kõigile ning siin saavad end proovile panna ka need, kellel varasemalt spordiga kokkupuuteid vähe.

Iga etapi parimaid autasustatakse kolmes laste- ja põhidistantsi vanuserühmas ning põhidistantsi veterandide ja võistkondade arvestuses. Võistkonna võistluses saavad osaleda 3-liikmelised võistkonnad, kus iga ala teeb erinev inimene.

Kanepi rahvatriatloni sarja korraldab AOK Arendus MTÜ ning lisaks Kanepi vallale toetavad võistlust ka paljud kohalikud ettevõtted. Huvi korral saab täpsemalt juhenditega tutvuda www.triatlon.ee veebilehel rubriigis Võistlused > Kalender.

Lisainfo:
Hegri Narusk
Tel: 50 36 460

Andres Kübar
Tel: 50 14 939