VIIRUSHAIGUSTE, SH. COVID-19 LEVIKU ENNETAMISEKS RAKENDATUD MEETMED KANEPI VALLAS

Vabariigi Valitsus kuulutas seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja viiruse tõenäolise Eesti-sisese leviku laienemisega riigis välja eriolukorra. Eriolukord kehtib 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Kanepi vallas puudutab eriolukord järgnevat

Avalikud kogunemised

Keelatud on kõik avalikud kogunemised. Ära jäävad kõik avalikud üritused k.a spordiüritused ja huviringid. Esialgu jäävad avatuks raamatukogud.

Õppetöö haridusasutustes

Alates esmaspäevast, 16. märtsist tuleb koolides peatada tavapärane õppetöö ning viia see üle kaug- ja koduõppevormile. See tähendab, et Kanepi Gümnaasiumis, Saverna ja Krootuse põhikoolis ei toimu tavapärast õpet ja koolimajad on suletud kolmandatele osapooltele. Õppetöö korralduse osas annavad koolid informatsiooni e-päeviku kaudu.

Suletud on Kanepi, Saverna, Põlgaste ja Krootuse noortekeskused. Ära jäävad kõik huviringid.

Esialgu jäävad avatuks Kanepi, Põlgaste, Saverna ja Krootuse lasteaiad. Palume aga kõikidel vanematel, kellel on vähegi võimalik, jätta oma lapsed koju.

Hoolekandeasutused

Külastajatele on suletud kõik valla hoolekandeasutused (Põlgaste Pansionaat, Saverna ja Krootuse hooldekodud). Hoolekandeasutuste kontaktid leiate SIIT.

Riskipiirkonnast saabumine

12. märtsi seisuga on riskipiirkonnad: Hiina, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea, Prantsusmaa vastavad departemangud, Saksamaa liidumaad, Tirooli liidumaa Austrias, Jaapan, Singapur ja Hispaania – Madrid, Kataloonia ja Baskimaa. Nendest riikidest tulevad Eesti elanikud ja välisriigi kodanikud peavad olema kaks nädalat isolatsioonis.

Palume isolatsiooni jääda ka reisilt saabunud isikute lähikondsetel.

Vallavalitsus

Vallavalitsus jätkab oma tavapärast tööd. Siiski palume võimalusel  oma probleemid, avaldused ja taotlused esitada elektrooniliselt või telefonitsi. Vallavalitsuse ametnike kontaktid leiate SIIT.

Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112. Viiruse riskirühma kuuluvatel vanemealistel ja krooniliste haigustega inimestel tuleks vältida rahvarohkeid kohti.

Täpsemad juhised www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus