Kanepi vald tervitas uusi vallakodanikke

15. septembril toimus Krootuse mõisapargis Kanepi vallas 2020. aastal sündinud laste ja nende vanemate vastuvõtt, kus iga laps sai endale hõbelusika. Lisaks kinkis vald lapsevanematele lilleõie ja koogiampsu ning pisikestele veel smuutituubi.

Kanepi vallas sündis 2020. aastal 13 poissi ja 19 tüdrukut, kokku 32 pisikest beebit. Traditsiooniks on saanud, et lusikapidu toimub seal, kus aasta jooksul kõige rohkem lapsi sündis. Seekord sai Krootuse küla au endale. Krootusel sündis eelmisel aastal viis last, järgnes Kanepi alevik kolme lapsega ning kaks last sündis kolmes külas, Erastveres Sirvastes ja Veskis. Kuude lõikes sündis kõige rohkem lapsi juunikuus.

Koostööna tunnustas MTÜ Kagu-Eesti Lasterikkad kolmanda ja enama lapse sündi, kinkides lapsele beebisalli ja marjarulli. 2020. aastal sündis Kanepi vallas pere kolmanda või neljanda lapsena 11 last.

Muusikalisi vahepalasid pakkusid Aino Oviiri juhendamisel Krootuse Põhikooli tüdrukud Liisa ja Liisu ning Raimond Krootuse Lasteaiast.

Lapsed, kes peole tulla ei saanud, saavad oma lusikad kätte Kanepi Vallavalitsusest.

Toredat kasvamist!