« Tagasi

Krootuse mõisaparki paigaldati piirkonna suurim võrkatraktsioon

 

MTÜ Kõlleste Avatud Noortekeskuse eestvedamisel paigaldati LEADER projektitoetusega Krootuse mõisaparki omanäoline võrkatraktsioon. Piirkonna noored vajasid rohkem võimalusi füüsiliseks tegevuseks. Võrkatraktsiooni eesmärgiks on pakkuda noortele rohkem võimalusi  välitegevusteks, mis ühtlasi motiveeriks neid liikuma ja värskes õhus viibima. Juba laialtlevinud võrkpüramiid ei pakkunud noortele enam huvi ning valituks osutus omanäoline ronimisvõrk Spaceball XL, mille paigaldas Tiptiptap OÜ. Paigaldaja sõnul on see ronimisatraktsioon Eestis üsna ainulaadne, Lõuna-Eestis ainuke selletaoline.  

Ronimisvõrk on 6 m kõrge ning 7,2 m lai. Toode vastab ohutusnõuetele ning on turvaline. Võrkatraktsioonil saavad noored proovile panna  oma julguse, painduvuse ja osavuse. See annab võimaluse kehalise võimekuse arendamiseks ja treenimiseks. Võrgule mahub samaaegselt turnima palju noori.

Ronimisatraktsioon sai valmis jaanipäevaks, ning Krootuse mõisapargis toimunud jaanipeol tekitas see laste ja noorte hulgas palju elevust. Võrk oli terve õhtu lapsi täis ning ronijaid jätkus veel hiliste öötundideni.

Võrkatraktsiooni paigaldus läks maksma 23 600 eurot, millest 20 000 moodustas LEADER-toetus Põlvamaa Partnerluskogu strateegia toetusmeetmest „Heakorrastatud ja turvaline elukeskkond". Projekti elluviimist toetas endine Kõlleste Vallavalitsus ning tänane Kanepi Vallavalitsus.