Aastavahetus toob postiteenustes muudatusi

E-kaubandusega koos on kasvanud pakkide saatmine pakiautomaatides ja väheneb postipunktides kohapeal teenuste kasutamine. Kanepi valla ja Omniva esindajate kohtumisel vaatasime üle valla posti- ja pakiteenuste korralduse ning mahud ning leppisime kokku teenuste ajakohastamise. 

 

Kanepisse toob edaspidi postiteenused koju personaalne kirjakandja

Vähese kohapeal teenuste kasutamise tõttu suletakse Kanepi postipunkt järgmise aasta alguses, kuid postiteenus ei kao kuhugi, vaid seda hakkab tooma koju või tööle personaalne kirjakandja. Et kohalikud elanikud saaksid harjumuspäraselt jõulupakid ja heade soovidega postkaardid teele saata ja kätte saada, siis on sulgemine plaanis tuleva aasta 1. jaanuaril. Kanepis saab jätkuvalt osta postmarke-ümbrikke Aid ja Kodu kauplusest ja pakke saata-saada kohalikust pakiautomaadist. Tavapäraselt jätkab tööd Krootuse postipunkt. Lisaks müüakse postmarke ja ümbrikke ka Coop Saverna Konsumis.

 

Saverna saab uue pakiautomaadi

Koostöös omavalitsusega on kavas järgmise aasta esimeses pooles paigaldada Savernasse uus pakiautomaat. Valla esindajad on teinud veel ettepanekuid uute pakiautomaatide kohta ja nende paigaldamise üksikasjad ning ajakava on välja töötamisel.

 

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?

Soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja! See on tasuta, kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

 

Tellimiseks helista personaalse postiteenuse telefonil 6643 330! Või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi soov ja aadress. Sinuga võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

 

Vähe kasutatavad kirjakastid eemaldatakse

Kanepi vallas on 25 kirjakasti, neist üheksas on vähem kui 5 või pole ühtegi kirja kuus. Seetõttu eemaldatakse lähiajal vähe kasutatavad Lauri, Sõreste, Abissaare, Kooli, Tamme, Puugi, Kaagvere, Kooraste, Ihamaru, Karilatsi, Sepikoja kirjakastid. Senise kolme korra asemel nädalas, hakatakse kirjakaste tühjendama nüüd viis korda nädalas. Kui kirjakasti või postiasutust ei ole läheduses, siis saab kirju saata ka personaalse kirjakandja abil.

 

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb

Soov on koostöös vallaga laiendada kohalike ettevõtjate või asutustega postmarkide ja ümbrike  edasimüügikohti, et suurendada postitoodete valikut ja kättesaadavust. Postmarke, ümbrikke, postkaarte jt tooteid saab osta ka Omniva e-poest

 

Omniva e-poe postitoodete valik on mitmekülgne!
Omniva e-poest leiab laia valiku postmarke, postkaarte, pakendeid, postkaste, mida saad tellida nii postkasti, kulleriga kui pakiautomaati. Lisaks saab tellida enda kujundusega postmarke ja postkaarte. Filateelia huvilistele on suurim valik filateeliatooteid ning numismaatikud saavad soetada Eesti Panga münte. Valikus on ka loodussõbralikest materjalidest pakendid, villaümbrikud jt tooted.  

 

Omniva