« Tagasi

Kanepi Seltsimaja tähistas 135. sünnipäeva

Foto: Kalev Toom

Kanepi Seltsimaja isetegevuslased, koostööpartnerid ja sõbrad tähistasid Eesti esimese seltsimaja sünnipäeva mõne päeva jagu enne päris õiget kuupäeva 23. detsembril.

Maja väikeses saalis avati näitus seltsimaja kollektiividest. Fotode autor on Keitlin Kõoleht ja need on esitatud retrostiilis, must-valgetena. Kogu juubelipidu kandiski sellist stiili. Muusikaga kostitasid suurepärased ja stiilsed Lavassaare Trio pillimehed koos primadonna Airi Allveega. Eeskavasse kuulusid loomulikult isetegvuskollektiivide esinemised. Laval sai näha tantsimas: memmede tantsurühma "Vunkratas", naisrahvatantsurühma "Kanapää Keerutajad", segarahvatantsurühma "Kanepi Kanged", Kanepi linetantsijaid ja seeniorrühma "Päripidi" esindanud juhendajat Maria Drenkhanit.

Üllatusena astus ülesse Kanepi Segakoori esindus, kes dirigent Andres Määri eestvedamisel esitas õhtule pühendatud laulu. Segakoor sel õhtul ülesse ei astunud, nende jõulukontserti oli seltsimajas võimalus kõigil nautida 18. detsembril .Tänatud said kõik kollektiivide juhendajad, kollektiivid ja seltsimaja tegemistes olulised inimesed. Tänumeeneteks kingiti klaasist taldrikud, kuhu seltsimaja juhataja koos abilistega käsitsi seltsimaja logo oli maalinud. Võimalus oli õnne proovida loterii-allegriis. Vallavanem Mikk Järv tervitas kõiki olulise tähtpäeva puhul ja soovis jätkuvat tegutsemislusti. Ta ütles, et Kanepi inimestel on väga vedanud, kuna siin on ikka leidunud edumeelseid ja ettevõtlikke inimesi, tänu kellele haridus ja kultuur au sees hoitud on. Eks see ole ka põhjuseks, miks just Kanepisse esimene seltsimaja Kanepi Laulu Seltsi poolt 1887. aastal ehitati.

See ehitus käis väga kiiresti, 2. augustil pandi nurgakivi ja sama aasta 26. detsembril oli avamispidu. Ka käesoleval aastal valmis Kanepi alevis üks kogukonnale vajalik hoone pea sama kiiresti - nimelt uus Coopi kauplus. Võibolla on hea, et seinad ei oska rääkida ja seetõttu peame me ise koguma ja hoidma mälestusi ja neid ka juurde tekitama ning edasi kandma. Tantsimise vahele mahtusid suurelt ekraanilt vaadatuna paljud varasemad sündmused piltide ja videodena. Neid oli lausa nii hulga, et kõiki ei jõutudki ühe õhtuga ära vaadata.

Loomulikult ei puudunud peolaualt tort. Väga maitsvad ja ilusad tordid valmistas meie oma Kanepi segakoori sopran Liis, kes igapäevaselt Põlvas Tillu kohvikus kondiitrina töötab. Kohvi saime valmistada vallavanemalt peo alguses kingituseks saadud uue suure kohvimasinaga. Meeleolukas ja tore pidu sai meie armsa juubilari auks peetud.

Suur tänu kõigile kes kohal olid ja neile kes pühaderutus eemalt tervitusi saatsid ja südames meiega olid!

Rõõmsate kohtumisteni uuel aastal Kanepi Seltsimajas!

Marju Jalas
Kanepi Seltsimaja juhataja