Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024



Loe Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lugusid Postimees onlinest: https://www.postimees.ee/section/5831

 

Tartu 2024 hüüab välja Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis

Mullu esines Tartus Euroopa kultuuripealinna põhiprogrammi esimese osa tutvustamisel Indrek Vaheoja ja Kristjan Oden (keskel) ehk Redel. Ansambel astub üles ka Pealinna peol Põlvas 17. märtsil, kui selgub tiitliaasta programmi Lõuna-Eestis. Foto autor: Mana Kaasik

 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tutvustab 17. märtsil Põlvas pealinna peol esimest korda kultuuriprogrammi, mille raames jõuab Lõuna-Eestis avalikkuse ette hulga eriilmelisi sündmusi. Vabaõhupeol astuvad teiste seas lavale Zetod, rokkorkester Karmid Torud, Lenna ja ansambel Redel.

„Tähistame järgmist etappi kultuuripealinna teel. Tutvustame kogu Euroopale just seda Tartu 2024 põhiprogrammi osa, mis toimub tiitliaastal Lõuna-Eestis," ütles Tartu 2024 loovjuht Kati Torp.

Lõuna-Eestis jõuab Euroopa kultuuripealinna aastal publiku ette muusikafestivale, teatrilavastusi, näitusi ja erinevaid kogukonnasündmusi. "See on suur Tartu 2024 programmipusle tükk, mis toob esile iga Lõuna-Eesti piirkonna omapära Eestis ja Euroopas," lisas Torp.

Ellujäämise Kunstidest inspireeritud programm Lõuna-Eestis jõuab avalikkuseni vabaõhukontserdil „Pealinna pidu Põlvas". Põlva kultuurikeskuse peoalal astub publiku ette rokkorkester Karmid Torud solistidega Triinu Orm ja Meelis „Hainz" Hainsoo. Rokkorkestriga tulevad lavale veel Lenna, Indrek Vaheoja ja Kristjan Oden ehk ansambel Redel. Täispika kontserdi annab folkrokkansambel Zetod eesotsas Jalmar Vabarnaga.

Põlva kultuurikeskuse hoonet kasutab lõuendina valguskunstnik Rene Liivamägi, kes katab üheks ööks Põlva tuntuima maamärgi valgusinstallatsiooniga.

Kultuurikeskuses avatakse Toomas Kuusingu graafika- ja maalinäitus „Harilikud maailmad". Õuealal pakub silmailu installatsioon, mis tutvustab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis. Kohapeal on avatud ühepäevakohvikud ja -baarid. Pealinna pidu on kõigile tasuta.

Pealinna peo ürituse nimi on inspireeritud kirjanik ja semiootik Valdur Mikita mõttest pöörata 2024. aastal Eesti kaart pahupidi, et näha pealinnana Tartut koos Lõuna-Eestiga. Tagurpidi Eesti kaardi idee on saanud Tartu 2024 üheks sümboliks.

 

 

 

 

Neljas rahvusvaheline Kultuurikompassi foorum "Kas kultuur tunneb piire?" toob 18. ja 19. mail Tartus kokku loovisikud, kultuurikorraldajad, kultuurisektori edendajad ja poliitikakujundajad, et koos aidata kaasa loovisikute mobiilsuse ja loomeresidentuuride edendamisele.

18. mai – Foorumi esimene päev on jagatud kolme teemasse.
I: Mobiilsus kui loovuse käivitaja
II: Euroopa võrgustikud kui suunanäitajad globaalses turbulentsis
III: Loomeresidentuurid kui kultuurikorralduse tulevik

19. mai – Foorumi teine päev loob võimaluse kohtuda loovisikute, loomeresidentuuride ja Euroopa kultuuripealinna võrgustiku liikmetega.

Ekskursioonid:
Kirjanduslinn Tartu (külastame kunstiresidentuure Tartus)
Lõuna-Eesti residentuurid (külastame kunstiresidentuure Lõuna-Eestis)

Arutelud:
How to survive in Southern Estonia?
European Capital of Culture – what can you win form this cooperation?
Loomeresidentuuride MTÜ workshop: "Mida kunstnik vajab?"

Lisainfo ja registreerimine: https://www.tartu2024.ee/kultuurikompass

 

 

 

Tartu 2024 kutsub: viimane võimalus tulla Euroopa kultuuripealinna programmi loojaks

 

 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiim kuulutas välja viimase võimaluse osaleda programmi loomises. Väikeprojektide taotlusvoorust jagatakse kokku välja 263 185 eurot, millest Tartusse läheb 100 000 ja Lõuna-Eestisse 163 185 eurot.

Tartu 2024 loovjuht Kati Torp selgitab lähemalt: "Juba oktoobrikuus esitleme kogu Euroopa kultuuripealinna programmi, kus on mitusada sündmust. Tegu on mastaapse ettevõtmisega, sest korraldame 2024. aastal Eesti tippsündmust. Just praegu on viimane võimalus tuua oma kogukondlik rohujuuretasandi sündmus kultuuripealinna programmi."

"Taotlusvoor on suunatud kohalikele sädeinimestele, kultuurikorraldajatele, loovisikutele ja ettevõtjatele. Hindame idee väärtuspakkumist tervikuna, seost loovkontseptsiooniga Ellujäämise Kunstid ja vaatame peale tegevusplaani realistlikkusele. Olulised on ka partnerid, eestvedajate võtmeisikud ja nägemus publikust, " täiendab Torp.

Taotluseid on võimalik esitada 31. märtsini. Neid hindab komisjon, kus on lisaks loovjuhile ja Tartu 2024 meeskonnaliikmetele ka Lõuna-Eesti kohalike omavalitsuste esindajad.

 

 

Tartu 2024 korraldab kaks veebiinfotundi, mis tutvustavad väikeprojekti taotlusvooru lähemalt. Esimene neist toimub 15. veebruaril kell 11-12 ja teine 21. veebruaril kell 14-15.

Taotluses tuleb esitada:
väikeprojekti nimi;
taotleja andmed ja kontaktisik;
idee kirjeldus ja seos Ellujäämise Kunstide loovkontseptsiooniga;
tegevus- ja teavitusplaani kirjeldus;
kaasatud partnerite ja ettevalmistamise ning elluviimise võtmeisikute nimed;
taotletav toetussumma;
kogueelarve kulude ja tuludega, sh oma- või kaasfinantseering;
toetuse väljamakse aeg;
toimumise aeg ja koht ja omavalitsuse nimi;
kirjalikult kinnitatud valmidus järgida Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendit;
vajadusel muud olulised andmed.


Taotlust hinnatakse järgmiste kriteeriumite alusel:
idee ja seos Ellujäämise Kunstide loovkontseptsiooniga;
tegevusplaani teostatavus;
partnerite valdkonnaülesus ja panus väikeprojekti teostamisel;
publiku kirjeldus;
eelarve realistlikkus.


Väikeprojekti toetuse saamise eeldus on oma- või kaasfinantseering vähemalt 10% väikeprojekti kogumaksumusest. Omafinantseering võib olla vabatahtlik töö, mille rahaline väärtus lähtub Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast.

 

Tutvu tingimustega siin.

 

 

Lisainfo:
Kati Torp, Tartu 2024 loovjuht, kati.torp@tartu2024.ee
Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, kroot.filippov@tartu2024.ee
+372 5817 4399
 

 

 

 

Aasta esimene Kultuurikompass annab tõuke Tartu ja Lõuna-Eesti rahvusvahelistumisele

 

Foto (Reigo Teervalt)

Tartu linna ja Tartu 2024 pikaajaline eesmärk on luua pinnas kultuuri rahvusvahelistumiseks ja olla silmapaistev Euroopas. Sellest tõukuvalt toimub 17. jaanuaril kultuurikorraldajaid ja rahastajad ühendav "Kultuurikompass esitleb" kohtumine. Ühisel hommikukohvil on võimalus osaleda rahastajatega kiirkohtingutel. Sõna saavad Nordeni, Loov Euroopa ja Ameerika Ühendriikide saatkonna esindajad.  

Tartu 2024 meeskonna Kultuurikompasside vedur Angela Ader toob välja, et Euroopa kultuuripealinna missioon on suurendada rahvusvahelist koostööd: "Kõik Tartu 2024 põhiprogrammi projektid omavad välispartnereid – see rikastab meie programmi ja loob tulevikuks uusi koostöösuhteid. Vaid nii saame tutvustada Euroopale Lõuna-Eesti omapära."

Tartu Linnavalitsuse kultuurivaldkonna juhi Kristiina Aviku sõnul keskenduvad Kultuurikompassi foorumid ja seminarid rahvusvahelisele koostööle laias mõttes: "Oleme juba neli aastat korraldanud rahvusvahelisi Kultuurikompasse ja toonud siia Euroopa riikide tippe. Nüüd aga jagame infot sellest, kuidas kohalikud kultuurikorraldajad saavad oma tegevusi välisrahastuse abil mitmekesisemaks muuta."

Kultuurikompassil esinevad Geir Lindahl ja Grete Kodi (Norden ehk Põhjamaade Ministrite Nõukogu), Kristiina Urb (Loov Euroopa) ning Christie Valentine ja Jane Susi (Ameerika Ühendriikide saatkond).

Huvilistel on võimalik osa võtta iga rahastaja tutvustavast sessioonist, millele järgneb vabamas vormis võrgustumise aeg.

Registreerimine on avatud 13. jaanuarini või kuni kohti jätkub. Ürituse töökeelteks on eesti ja inglise keel.
Link: https://forms.gle/WrrX66BWTws9Jv3K6

Hommikukohvi toimub Cafe Truffes (Tartu, Raekoja plats 16) kell 9.15 kuni 12.00.

Sündmust korraldavad Tartu Linnavalitsus ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024.

Lisainfo: Kristiina Avik, kultuurivaldkonna juht, kristiina.avik@tartu.ee
Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, kroot.filippov@tartu2024.ee
 

 

 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 otsib Eesti kultuurikorralduse järelkasvu

Sel sügisel alustab taas Euroopa kultuuripealinna noore kultuurihuviliste arenguprogramm Tartu 2024 Extended. 14–19 aastastele Tartu ja Lõuna-Eesti noortele loodud algatuse eesmärk on kasvatada Eesti kultuurikorraldajate uut põlvkonda. Kandideerimine on avatud 30. septembrini, esimesed tegevused algavad oktoobris.

Foto: Mana Kaasik

Tartu 2024 Extended programmi koordinaatori Angela Aderi sõnul on kultuuripealinna südameasi tuua korraldusmaastikule uusi tegijaid just noorte hulgast. "Noored loojad ja korraldajad avavad Ellujäämise Kunstide ideed intrigeerivate nurkade alt. Me usume, et Tartu 2024 Extended programist innustust kogunud noored on võimelised tooma uut energiat nii kohalikule kui ka Euroopa kultuurimaastikule," sõnas Ader.

Noorteprogramm otsib 24 aktiivset noort, kes soovivad olla Eesti kultuurikorralduse järgmine koorekiht. Viiest sessioonist koosnevas programmis õpivad noored, kuidas projekte koostada, meeskonda kokku panna, üritusi planeerida ja ellu viia.

Programmi on võimalik kandideerida 30. septembrini leheküljel https://tartu2024.ee/extended. Ühistegevused algavad oktoobris ja lõppevad juunis noorte enda korraldatud sündmustega.

Tartu 2024 Extended on teeviit noortele kultuurivaldkonnas. Programm loodi 2022. aastal ja esimene lend kestis veebruarist juunini. Esimesest grupist sai osa 24 noort, kes korraldasid kümme kultuurisündmust Tartus ja Lõuna-Eestis.

 

Tartu 2024 võtab luubi alla külalislahkuse Lõuna-Eestis

Juba 20. septembril kell 13.00-16.00 toimub Mooste Folgikojas Kultuurikompassi foorum "Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?". Sündmuse eesmärk on võtta kokku parimad kohalikud külalislahkuse praktikad ja vaadata ausalt otsa lahendamist vajavatele väljakutsetele.


Kultuurikompassi peakorraldaja Angela Ader selgitab: "Poolteist aastat on jäänud ajani, mil Tartu on koos Lõuna-Eestiga Euroopa kultuuripealinn. Veel on aega teha ettevalmistusi. Peagi peavad kohalikud kultuurisündmuste loojad või rahvamajade pidajad vastu võtma tavapärasest rohkem väliskülalisi. Kutsume sel korral Kultuurikompassist osa saama ka turismiettevõtjaid, kellega koos 2024. aastal Lõuna-Eestist võtta välja maksimum ja luua külalistele kustumatud kogemused ning mälestused".

Foorum on jagatud kahte teemaplokki.  

I: Kuidas meelitada turist Lõuna-Eestisse?

Me teame, et just kultuurielamused annavad tõuke enamusteks reisidest. Foorumil arutame, kuidas saab Lõuna-Eesti kultuuriturismi kaudu külastajaid juurde. Jagame häid lahendusi, mida on siin või kaugemal kultuuriturismi õitsele puhkemiseks tehtud. Võtame luubi alla veel kasutamata kultuuriturismi võimalused Lõuna-Eestis.

 

II: Kui külalislahke on Lõuna-Eesti?

Kultuurisündmuste tähelepanu keskmes on publik ja publikukogemus. Kultuuri organisatsioonidel ja loojatel on erinevad võimalused meeldejääva külastuselamuse loomiseks, rahulolu suurendamiseks ning tegevuse köitvuse suurendamiseks. Foorumil analüüsime külalislahkuse ja teeninduskultuuri praktikaid ning kaardistame arenguvajadusi, kuna Euroopa kultuuripealinna aastal on vaja valmis olla nii välis- kui siseturistide saabumiseks.

Kultuurikompassil esinevad Lõuna-Eesti turismiklastri projektijuht Kertu Vuks, EASi ja KredExi ühendasutuse turismiturunduse valdkonnajuht Anneli Lepp, Tartu 2024 turundusjuht Marika Goldman, Tartu 2024 juht Kuldar Leis ning Ilmaveere sündmuse-ja majutuskeskuse loojad Lenna Kuurmaa ja Lauri Mäesepp. Esinejate nimekiri täieneb.

Kultuurikompassi foorum on korraldatud Tartu 2024, OÜ Acento ja Tartu linnavalitsuse koostatud keskkonnasõbralike ürituste korraldamise juhendi järgi.

Osalemine Kultuurikompassil on tasuta. Registreeru siin.

Sündmus Facebookis

Tartu ambitsioon on olla Eesti kultuurikorralduses suunanäitaja ja inspireerida enda nutikate lahenduste kaudu Euroopat. Kultuurikompassi foorum on kultuurikorraldajatele suunatud sündmus, mille missioon on sütitada kultuurikorraldajaid, anda võimalus vabalt rääkida valdkonna olulisematest teemadest ja inimesi kokku tuua. Igal üritusel on oma teema, kus valdkonna eksperdid jagavad praktilisi nippe sündmuste korraldamistest ning avavad strateegilist visiooni. Unistame maailmast, kus kultuur on kättesaadav kõigile, ligipääsetav ja keskkonnahoidlik. Usume, et see on tehtav.

 

Muuseumide kogumiskampaania otsib „peedist pesumasinaid".

Muuseumide ühine näituseprojekt „Peedist pesumasin" kutsub jagama lugusid leiutamisest, leidlikkusest ja taaskasutusest nõukogude ajal. Oodatud on kogemused ja info nii nutikate nippide kui ka keerukate masinate leiutamise kohta.

„Peedist pesumasin" on Eesti Maanteemuuseumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Tartu Linnamuuseumi ettevalmistatav ühine näitus, mis kuulub Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna põhiprogrammi. Näituse eesmärk on valgustada seni vähe uuritud ja kogutud isetegemise traditsiooni. Kitsastes oludes uskumatult mitmekesiselt arenenud loovus ja oskused võiks olla inspiratsiooniks tänasest ületarbimisest tingitud probleemide lahendamisel.

„Erakordsed ja argised „peedist pesumasinad" on enamasti jäänud varjule garaažidesse, kuuridesse, köökidesse ja korteritesse ning nende kohta ei ole leida jooniseid ega kirjeldusi," räägib Paavo Kroon Eesti Maanteemuuseumist. Näituse valmimiseks on olulised just need lood ja mälestused, mis pole üldjuhul jõudnud ametlikesse dokumentidesse ja esemed, mida pole kunagi saanud poest kalli raha eest osta.  "Ilmselt saavadki leidlikkust ja leiutiste loomislugu kõige paremini kirjeldada oskajad ja leiutajad ise," lisab Kroon.

"Peedist pesumasina" masinavärgi kokkupanekuks on ühtemoodi olulised nii väiksed nipid ja põgusad mälestuskatked kui ka keerukamad imemasinad ja meisterdamislood. Muuseumid keskenduvad vastavalt oma valdkonnale - sõidukite ja põllutöömasinate ehitamisele ja remontimisele, kodutekstiilile, rõivastusele, ilule ja hügieenile, aiandusele ja hoidistamisele.

Oodatud on nii kirjalikud mälestused ja fotod kui ka vihjed isevalmistatud esemete ja nende meisterdajate kohta. 2024. aastal kolmes muuseumis avaneva näituse sisukuse eelduseks on näituse koostajate poolt sel ja järgmisel aastal läbi viidud intervjuud ja kogutud esemed.

Kogumiskampaania teemad ja info on koondatud veebilehele www.peedistpesumasin.ee

 

Lõuna-Eesti omavalitsuste esindajad külastasid Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022 üht tipphetkedest

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti omavalitsuste esindajad koos Tartu 2024 meeskonnaliikmetega külastasid 20.-22. mail Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022 üht tipphetkedest, nädalavahetuse jooksul toimus üle 60 sündmuse.

"Külastasime Lõuna-Eesti omavalitsuste esindajatega möödunud nädalavahetusel Kaunast, kuna kätte jõudis nende kultuuripealinna aasta üks kõige sündmusterikkam periood. Nädala kõrgpunkt oli kaasaegse Kaunase müüdi triloogia teine osa, etendus "Confluence", mis kujutas endast mastaapset jõel toimunud valgus-kontsertshowd. Lisaks meile nautis vaatemängu kümneid tuhandeid inimesi," ütles Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots.

"Meie visiidi eesmärk, lisaks sündmustest osa saamisele, oli vaadelda ja kogeda kultuuripealinna korralduslikku poolt. Jälgisime, kuidas on organiseeritud väliskülaliste juhendamine sündmustele, kuidas on sündmuste sisu loomisel arvestatud ka leedu keelt mitteoskavatele osalejatega ja kuidas teenindussektor, näiteks pubides ettekandjad või taksojuhid, räägivad kultuuripealinna lugu," sõnas Laaneots. "Meie huviorbiidis olid kõik olulised aspektid, mis on tähtsad sel puhul, kui piirkonnas on korraga mitmeid kümneid tuhandeid külastajaid rohkem kui tavapäraselt."

Kanepi vallast osales Kaunase visiidil kultuuri ja avalike suhete nõunik Kerli Koor. "Läksin Kaunasesse ootusega näha, kuidas näeb nii suur koostööprojekt välja avalikus ruumis. Reede õhtul toimunud Courtyard Festival haaras terve linnasüdame ning hea meel oli sellest melust osa saada. Väga sügavalt puudutasid maailma tippkunstnike Marina Abramovići  ja Yoko Ono näitused. Loomulikult saime kasulikke kontakte ja hulga häid ideid aastaks 2024, " jagas oma muljeid Kerli Koor.

Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022 programm pakub põnevat avastamist aasta lõpuni, programmiga saab tutvuda siin: www.kaunas2022.lt. Nii nagu Tartu kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit koos Lõuna-Eesti omavalitsustega, on ka Kaunas Euroopa kultuuripealinn koos ümbritseva piirkonnaga, Kaunase rajooniga. 

Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna programmi viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega: Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.

 

Oled noor videograaf või käisid lihtsalt jalutamas ja tegid loodusest ilusa video? Oskad hästi lauda või pilli mängida ja oled oma loomingut salvestanud?Tahaksid seda kõike ka teistele jagada?

Siis see pakkumine on just sulle!

Projekti esimene sündmus "Natura Obscura elamus-show"  toimub lastekaitsepäeva, 1. juuni õhtul. Niiet kui soovid oma loomingut juba 2 nädala pärast Tartu Kaubamaja suurtelt ekraanidelt vaadata, siis tegutse kiirelt! 

Natura Obscura on ainulaadne installatsioon Tartu linnas, mille eesmärk on tuua looduselamus linnakeskkonda. Projekt kujutab endast kasti Tartu linna avalikes kohtades, kuhu on võimalik sisse astuda ja hetkeks maha istuda, et nautida kauneid vaateid loodusest ja head muusikat.
Esitatud videotest pannakse kokku videoshow ning taustaks mängivad esitatud muusikapalad.

Oodatud on videod kõigest, mis seostub loodusega, näiteks väli täis võililli, oksal istuv tihane, vaikselt lainetav veekogu või hoopis midagi muud.
Helifailidena saadetud muusikapalad võivad kuuluda ükskõik millisesse žanrisse või olla kõige segu.

Saada meile oma video ja/või heliteos aadressile ➡️ https://forms.gle/ZfemJAuundMXocwh8 (PS! Sealt leiab ka lisainfot)

 

 

Natura Obscura tiim

 

 

Hakka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 vabatahtlikuks

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 otsib selleks suveks (juuni-august 2022) tuge Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurisündmuste korraldamisel. Kandideerima on oodatud erineva taustaga inimesed: need, kes soovivad arendada endas uusi oskusi aga ka professionaalid, kes on valmis oma oskusi teistega jagama.

 

Foto: Mana Kaasik

Tartu 2024 vabatahtlike koordinaator Martha Liise Kapsta sõnul on vabatahtlike panus Euroopa kultuuripealinna sündmuste korraldamisel on hindamatu: "Kultuuripealinna korraldamise telgitagused on põnevad ja avavad palju uksi. Anname võimaluse kasvatada oma võrgustikku ja olla osa millestki suurest ja vägevast. Oleme siiralt tänulikud kõigile, kes Tartu 2024 meeskonnaga sellel teekonnal liituvad ja oma panuse Tartu 2024 sündmuste korraldusse annavad."

Tartu 2024 vabatahtlik Merle Veenpere: "Vabatahtlik töö Tartu 2024 juures annab hea võimaluse näha päris lähedalt, kuidas toimub ühe suure ettevõtmise kasvamine ja arenemine. Ja mis kõige parem, sellele ise kaasa aidata. Vabatahtlikud on Tartu 2024 juures kindlasti väga oodatud ja hoitud ning sellisesse särasilmsesse seltskonda on mõnus kuuluda."

Vabatahtlikkel on võimalik lüüa kaasa erinevate tööülesannete täitmisel. Nende hulka kuuluvad muude hulgas info edastamine, väliskülaliste saatmine, tehnika ülesseadmine, keskkonnahoidlikkuse tagamine, sotsiaalmeedia sisu loomine ja ürituste jäädvustamine. Kandidaadid saavad anda märku oma eelistustest ja soovidest.

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks täida ankeet: https://form.jotform.com/221351622044342

Ankeeti saab täita nii eesti kui inglise keeles. Tähtaeg: 31. mai.

Pärast ankeedi täitmist toimuvad intervjuud. Grupivestluse käigus tutvutakse kandidaadiga ning selgitatakse välja, millised ülesanded kandidaat hakkab täitma.

Mida pakub Tartu 2024 vabatahtlikule?

Vabatahtliku töö pakub palju rõõmu ja hariduslikku töökogemust. Tartu 2024 vabatahtlikud saavad olla osa kokkuhoidvast tiimist. Vabatahtliku kogemus annab võimaluse luua kontakte ja kasvatada oma võrgustikku, mis koosneb suurepärastest artistidest, korraldajatest, visionääridest ja kogukondade esindajatest. Lisaks saavad kõik vabatahtlikud Tartu 2024 bränditooteid, koolitust vastavalt ametikohale ning toitlustust vastavalt töövahetusest.

Küsimused on oodatud aadressil vabatahtlikud@tartu2024.ee

 

 

Peaasi ajab naerma! otsib vaimset tervist toetava improkomöödia harrastusgruppide läbiviijaid Lõuna-Eesti kogukondadesse

 

Kas toimetad mõnes Lõuna-Eesti piirkonnas ja sooviksid oma kogukonnas luua meeldiva ja kasuliku vaba aja veetmise viisi, mis avaldab positiivset mõju ka osalejate vaimsele tervisele?

 

Mis on vaimset tervist toetav improkomöödia "Peaasi ajab naerma!"?

MTÜ Peaasjad ja Ruutu10 ühisarendus:

  • Nö hobiklubi, kus mängitakse erinevaid improvisatsioonilisi mänge, tehakse lihtsamaid improvisatsioonilisi harjutusi ja stseene juhendamisel.
  • Kuidas aitab impro vaimset tervist toetada? Hinnanguvabadus, üksteise toetamine, kohalolek, meeldivad tunded, perfektsionismist lahti laskmine, toetab enesehinnangut ja enesekindlust.
  • Lisame juurde vaimse tervise teemalised arutelud harjutustele, harjutuste põhimõtete/kasulike mõjude rakendamine igapäevaelus, materjalide jagamine ja nende põhjal arutlemine.

Mida Sulle pakume? (PS! Kõik see on Sinu jaoks tasuta!)

  • 2022. a. september-detsember saad läbida Ruutu10 improõppe 2 moodulit grupitreeninguna, mis aitab Sul paremini mõista improkomöödia formaati ja läbi proovida erinevaid harjutusi. Õpe toimub 1x nädalas 2 tundi korraga 4 kuu vältel.
  • 2023. a. jaanuar-aprill saad läbida spetsiaalse mooduli, mille käigus saad ettevalmistuse, kuidas oma kogukonnas läbi viia avatud improtunde (kõigile vanuses 16+ avatud praktilised ja lõbusad tunnid) spetsiaalselt vaimset tervist toetava suunaga. Õpe toimub 1x nädalas 2 tundi korraga, 8x selle perioodi vältel.
  • Mentorlus ja tugi gruppide läbiviimise ajal MTÜ Peaasjad ja Ruutu10 poolt.

Mis on Sinu panus?

  • 2023 a. sept-dets hakkad vaikselt oma kogukonnas vaimset tervist toetavat improgruppi käivitama ja testima.
  • Saad ise valida, kellele gruppe läbi viima hakkad (nt töökohas, rahvamajas, koolis, vanemaealiste päevakeskuses vms). Ka gruppide sagedus ja täpne ülesehitus jäävad Sinu otsustada. Aktiivsete Kodanike Fondi toel saame võimaldada Sulle õppe tasuta läbimist ning järelmentorlust kui hakkad gruppe ellu viima. Gruppide läbiviimise eest me kahjuks maksta ei saa, kuid aitame leida selleks teisi võimalusi: küsida osalejatelt sümboolset tasu, rääkida läbi KOViga, otsustada gruppe läbi viia tasuta või mõne muu projekti raames jms.
  • 2024 a. jaan-dets viid oma kogukonnas regulaarselt läbi vaimset tervist toetavaid improgruppe. Ja loomulikult soovime, et improgruppide läbiviimine kogukonnas kestaks edasi ka pärast 2024. aastat. Need oskused ja võimalus neid kasutada jäävad Sulle kogu eluks!

Keda ootame osalema?

  • Sul pole vaja kogemust ei improkomöödiast ega vaimse tervise teemadel. Küll aga on Sul vaja huvi mõlema valdkonna vastu, motivatsiooni õpe läbida ja harrastusgruppi ellu viia!

Kuidas edasi?

  • Vaimset tervist toetava improkomöödia väljaõppes osalemiseks pane oma huvi kirja siin ja me võtame Sinuga ise ühendust.
  • Tule 2. aprillil Nõo Kultuurikeskusesse vaimse tervise impro etendusele ja töötuppa – saad omal nahal vaimset tervist toetavat improkomöödiat kogeda!
  • Küsimuste korral võta ühendust: Minna Sild, minna@peaasi.ee, +372 55 966 866.

Tegevus kuulub "Peaasi ajab naerma!" projekti alla, mis on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Tegevust toetab Aktiivsete Kodanike Fond, mida Eestis vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

 

Kultuurikompass esitleb: külas on publikuekspert Agata Etmanowicz

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kutsub huvilisi osalema 30. märtsil kell 9.30-11.30 "Kultuurikompass esitleb" loenguseeria sündmusel. Publiku kujundamise ekspert ja Impact Foundationi asepresident Agata Etmanowiczi jagab praktilisi nippe, kuidas luua ligipääsetavat ja mitmekesist programmi.


 

Teadmised publiku kujundamise ja kaasamise strateegiatest on vajalikud iga kultuurikorraldaja jaoks. Tartu 2024 programmiliini Inimene ja Oskused juhi Jaan Ulsti sõnul on "Kultuurikompass esitleb" sündmuse eesmärk vahetada kogemusi Eesti ja välismaa kultuurikorraldajate vahel. "Meie ambitsiooniks on tuua Tartu ja Lõuna-Eesti sündmustele miljon külastust. See on kõrge siht. Agata on oma valdkonna ekspert, kes teab, kuidas õppida tundma oma publikut ja tuua sündmustele neid, kes seni pole veel osalenud." sõnas Ulst.

Kohtumine toimub hommikukohvi formaadis Tartu 2024 kontoris (Raekoja plats 6) ja veebis. Sündmus on osa Tartu 2024 kultuurikorraldajate foorumist Kultuurikompass. Loeng on inglise keeles.

Palume registreerida osalus 27. märtsiks SIIN.

 

 

Lõuna-Eesti liigub  üheskoos Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta poole

Aasta tagasi jaanuarikuu lõpus sõlmisid 20 Lõuna-Eesti omavalitsust koostöölepingu Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ettevalmistamiseks ja elluviimiseks. 12 kuud on möödunud  erinevate ettevalmistustööde tähe all. Esimesi silmaga nähtavaid ja käega katsutavaid tulemusi saab näha juba sel aastal.

Tänavu on kõige olulisemaks ülesandeks Lõuna-Eestis regionaalse taotlusvooru kaudu leida projektid ja nende eestvedajatega kokku leppida  sündmused, mis esindavad Lõuna-Eestit Euroopa kultuuripealinna programmis. Samal ajal toimub ka Tartu linnas rahvusvaheliste projektide taotlusvooor.

Ettevalmistused regionaalse taotlusvooru jaoks algasid  juba aasta tagasi. Vedasime neid koostöös regionaalse ekspertkomisjoniga, mis koosneb Lõuna-Eesti maakondlikest kultuurijuhtidest. Ühiselt töötasime välja regionaalse taotlusvooru protsessi ja tingimused, mis põhinevad kultuuripealinna loomingulisel kontseptsioonil Ellujäämise Kunstid.

Mais ja juunis tutvustasime taotlusvooru Lõuna-Eesti kõikide omavalitsuste kultuuriloojatele, mis koos Tartu linnaga Euroopa kultuuripealinna ette valmistavad ja ellu viivad. Kokku toimus üle Lõuna-Eesti  11 kohtumist, kus tutvustasime  taotlusvooru eesmärke ning tingimusi.  Oktoobris oli meie laual 99 ideekavandit. Nende samade kavandite pealt  esitasid ideede eestvedajad tänavu jaanuarikuus juba valmis projektid. Nüüd oleme jõudnud sinna etappi, kus regionaalse ekspertkomisjoni, Tartu 2024 meeskonna ja loomenõukogu eestvedamisel toimub projektide hindamine. Suve alguseks on teada, millised projektid pürgivad programmi ehk  saavad kutse produktsiooni läbirääkimistele, kus SA Tartu 2024 ja projekti elluviija vahel kõik olulised detailid kokku lepitakse.

Enamik programmist selgub sel aastal

Samaaegselt regionaalse taotlusvooruga, mille kaudu selguvad sündmused, mis hakkavad toimuma kultuuripealinna aastal Lõuna-Eestis, toimub ka Tartu linna rahvusvaheliste sündmuste taotlusvoor. Koos projektidega, mis olid kirjeldatud  Tartu 2024 poolt Euroopa kultuuripealinna konkursi kandidatuuriraamatus on aasta lõpuks teada u 75% Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi jõudvatest sündmustest.  2022. aasta on igati märgiline, sest teeme otsuseid, mis mõjutavad meid tiitliaastal! Samuti on vaja kaaluda, millised juba olemasolevatest Lõuna-Eestis toimuvatest sündmustest, mis "Ellujäämise kunstide" väärtusi kannavad, võiksid olla osa kultuuripealinna programmist ning mis oleks nende uudne aspekt kultuuripealinna aastal.

Kuna möödunud aasta kulges paraku paljuski koroonaga seotud kitsenduste tähe all, siis vaatamata sellele püüdsime teha Lõuna-Eestit omavalitsuste vahel võimalikult palju koostööd kultuuripealinna nimel. Seda nii omavalitsusjuhtide tasandil, kes moodustavad Tartu 2024 Omavalitsusjuhtide Foorumi, kui ka iganädalaselt, maakondlike kultuurijuhtidega.Lisaks kohtume kaks korda kuus kõigi omavalitsuste kontaktisikutega, kes kultuuripealinna teemadel omavalitsustes järge hoiavad ja vajalikke teemasid eest veavad. Tõsi, tulenevalt covidist on kohtumised olnud enamasti Zoomis.

Kõige meeleolukam oli kindlasti omavalitsuste esindajate möödunudsügisene ühisvisiit Kaunasesse, et näha, milline on olukord paari kuu pärast algavas Euroopa kultuuripealinnas. Ka see aasta seame sammud Kaunasesse, et  koguda inspiratsiooni ja nippe, kuidas 2024. aastat võimalikult hästi  korraldada. Kaunas 2022 regionaalne koordinaator on veebruaris ka Eestis ja kõigil meie omavalitsuste kontaktisikutel on võimalik temaga kohtuda ja Kaunase ettevalmistuste ja koostöö kohta küsimusi küsida ja nende kogemusist õppida.

Huviline, hüppa paati

Selleks, et kõigil lõunaeestlastel oleks võimalik kultuuripealinna eesmärkide ja plaanidega tutvuda ja oma mõtteid jagada, osaleb Tartu 2024 tiim  ka tänavu Lõuna-Eesti suursündmustel. Tänavu on eesmärk olla kohal iga omavalitsuse ühel suursündmusel.

Soovime, et Euroopa kultuuripealinna korraldamise enneolematust võimalusest motiveeritud inimesed saaksid olla osa kultuuripealinna tiimist. Nii nagu 2021.aastal, saab ka käesoleval aastal panustada kultuuripealinna vabatahtlikuna. Möödunud aastal aitas Tartu 2024le kaasa 100 vabatahtlikku.

Lõuna-Eestisse, seekord Põlva maakonda, tuleb käesoleval aastal ka kultuurikorraldajate teadmiste ja oskuste edendamiseks mõeldud Kultuurikompassi konverents. Möödunud aastal toimus see Võru maakonnas ja ülemöödunud aastal Viljandis.

Uudisena on ka 14-19 aastastel Lõuna-Eesti noortel võimalik tulla kultuuripealinna tiimi sündmuste korraldamise oskusi ja kogemusi omandama. Selle uue ettevõtmise nimi on Tartu 2024 Extended. Käesoleval aastal alustab programmi esimene lend, järgnevatel tulevad uued.

Loodame ja teeme tööd selle nimel, et Lõuna-Eestis toimuv, nii Euroopa kultuuripealinna ettevalmistused kui kõik muu eriline jõuaks paljude eestlasteni. Nii oli Eesti üks populaarsemaid telesaateid Terevisioon külas Lõuna-Eestis. Siit läks möödunud aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses eetrisse kokku viis saadet, üks igast maakonnast. Samuti kandis Eesti Rahvusringhääling üle 22. jaanuaril Otepää Keskväljakul toimunud Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupidu – menukat ja hoogsat kultuurisündmust, mis oli eelsoojenduseks kahe aasta pärast toimuvale Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremooniale.

Euroopa kultuuripealinna elluviimiseks tehtav koostöö, mida viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega - Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald - on eesmärgipäraselt käima läinud.

 

Annela Laaneots

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator

 

 


 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tutvustab maailmale põhiprogrammi esimest osa

Tartu 2024 tähistab 16. veebruaril kell 19.00 Tartu Raekoja uisuplatsil Euroopa kultuuripealinna programmi sündi Jääreiviga. Sündmuse avab uisuväljaku kõrval asuva endise hambakliiniku II korruse akendel toimuva etteastega ettearvamatu ja bravuurikas ansambel REDEL, kes juhatab sisse Tartu 2024 põhiprogrammi esimese osa esitlemise.  

"Tartu on koos Lõuna-Eestiga 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn. Me kutsume siinsetest elamustest osa saama publikut nii Eestit kui välismaalt," kinnitab Tartu 2024 loovjuht Kati Ilves. "Jääreivil tutvustame esimesi ametlikku programmi kuuluvaid sündmuseid, mis pakuvad meile eelolevatel aastatel Tartus ja Lõuna-Eestis erilisi kogemusi ning muudavad kunstide kaudu maailma." Tiitliaasta avapidustusteni on jäänud kaks aastat. Loovjuhi sõnul täieneb ametlik programm sel ja järgmisel aastal veel paljude Tartule ja Lõuna-Eestile omaste kui ka uute sündmustega.

Ansambli REDEL liige Indrek Vaheoja: "REDEL tuleb koos oma võrratu tantsutrupiga talvisesse Tartusse, et tähistada Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 esimeste elamuste valla laskmist. Redel aitab jõuda sinna, kuhu ilma ei ulata." 

Peale REDELit tõmbab peole hoo sisse Eesti audiovisuaalne folktroonikaansambel OOPUS. Õhtu lõpetab dj-setiga Kersten Kõrge.

Jääreiviga samal ajal avatakse Raekoja platsil Tartu 2024 programmile pühendatud hüpiknäitus, kus külastajad saavad tutvuda lähemalt elamustega, mida 2024. aastal on Tartus ja Lõuna-Eestis võimalik kogeda. 

Jääreivile ehk ühistähistamisele on oodatud linnarahvas ja kultuurihuvilised.

Euroopa kultuuripealinna programmi tutvustamiseks kasutatakse Tartu 2024 uuendatud visuaalset identiteeti, mis valmis koostöös Tartu loovagentuuriga NOPE Creative. 

Sündmusele on oodatud haigusnähtudeta inimesed. Sihtasutus soovitab teha võimaluse korral enne tulekut kodus antigeeni kiirtest, kanda maski ja hoida teiste osalistega distantsi. 

Pidu on tasuta.

Lisainfo:
Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, kroot.filippov@tartu2024.ee, +372 58 174 399
Kaidi-Lisa Kivisalu, Tartu 2024 kommunikatsioonispetsialist, kaidi-lisa.kivisalu@tartu2024.ee + 372 5695 9232

 

 

 

 

20 aktiivset Tartu ja Lõuna-Eesti 14-19 aastast koolinoort saavad ainulaadse võimaluse osaleda Tartu 2024 | Extended arenguprogrammi esimeses grupis. Jagame teadmisi, kuidas projekte koostada, meeskonda kokku panna, sündmust planeerida ja ellu viia. 

Esimene lend tähtede poole algab 7. veebruaril. 

Tartus ja Lõuna-Eestis toimub rohkesti kõrgel tasemel kultuurisündmusi ning hooga läheneb Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaasta, mis rikastab siinkandi sündmuste valikut veelgi. Kultuuripealinn kutsub ellu programmi Tartu 2024 | Extended, mille eesmärgiks on tuua korraldusmaastikule uusi tegijaid just noorte hulgast, kes ise osaleksid uutel sündmustel ja looksid neid ka ise.

Tartu 2024 | Extended on Tartu ja Lõuna-Eesti 14-19-aastaste noortele suunatud arenguprogramm. Viiest sessioonist koosnevast programmis õppime koos, kuidas korraldada kultuurisündmusi. Jagame teadmisi, kuidas projekte koostada, meeskonda kokku panna, üritust planeerida ja ellu viia. 

 

Programmi ajakava ja registreerimine SIIN: https://tartu2024.ee/extended 

 

 

 

Lõuna-Eesti omavalitsusjuhid kogunesid taas Euroopa kultuuripealinna aruteluks

4. jaanuaril toimus kolmas Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Kohalike Omavalitsusjuhtide Foorum. Kultuuripealinna meeskond tutvustas sündmusel omavalitsusjuhtidele või nende esindajatele sihtasutuse eelmise aasta saavutusi ning käesoleva aasta tegevuskava.

Lõuna-Eesti omavalitsusjuhtide kokkusaamise keskseks fookuseks olid Euroopa kultuuripealinna tegevused Lõuna-Eestis. Sihtasutuse juht Kuldar Leis, teabe- ja turundusvaldkonna juht Kalle Paas, finantsjuht Toomas Peterson ning Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots andsid osalejatele ülevaate põhiprogrammi esimestest elamustest, senisest koostööst omavalitsustega ning 2022. aasta prioriteetidest Lõuna-Eestis.

Annela Laaneots selgitas, kuidas foorumid said alguse: "Leppisime möödunud aastal Lõuna-Eesti omavalitsustega sõlmitud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koostöölepingus kokku, et kaks korda aastas toimub Omavalitsusjuhtide Foorum. Foorumil kohtuvad kultuuripealinna elluviimiseks koondunud 20 Lõuna-Eesti omavalitsuse juhid, kes saavad ülevaade ettevalmistustegevustest kõigis olulisemates töövaldkondades ja vaatavad koos läbi järgneva aasta tähtsamad tegevused. Eile rääkisime programmi ettevalmistamiseks seni tehtust ja käesoleva aasta plaanidest, samuti tööst teabe- ja turundusvaldkonnas ning finantsvaldkonnas."

Foorumil osalenud Viljandi Linnavalitsuse liige Ditmar Martinson leiab, et Euroopa kultuuripealinnal on võimalik anda Lõuna-Eesti kultuurimaastikule uut hingamist. "Viljandis toimus kuus aastat tagasi suure magnituudiga sündmus: Rahvusvahelised Hansapäevad. Hansapäevade järellainetust oli hästi tunda kultuurimaastikus. See genereeris palju uusi sündmusi ja ideid, mis kandsid meid mitu aastat. Mina loodan ja näen kultuuripealinnas meile uut potentsiaali. Seda enam, et kultuuriinimeste leidmine, toetamine ja harimine on Tartu 2024 teemade sees," sõnas Viljandi esindaja.

Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna programmi viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega: Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald. Järgmine Lõuna-Eesti omavalitsusjuhtide foorum toimub käesoleva aasta teises pooles.

 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 otsib uusi talente!

Tartu 2024 meeskond otsib uusi kolleege, kes soovivad panustada Euroopa kultuuripealinna edukasse elluviimisesse. See on erakordne võimalus aidata kaasa Tartu ja Lõuna-Eesti tähelennule Euroopa kultuuritaevasse – anna endast märku või jaga teadet sõpradele!

Täpse info ja juhised leiab siit.

 

 

Avatud taotlusvoor kunstnikele: sinu kunst Taani katusteviiludel

Foto: Mana Kaasik

Taani kutsub Tartu ja Lõuna-Eesti kunstnikke osalema projektis „Global Goal Gables". Projekti vältel luuakse Taani linnade katusteviiludele kunstiteoseid. Projektis kutsutakse osalema erinevate kunstižanrite viljelejaid, teosed võivad olla maalid, audio- ja valgusnäitused, kirjandustükid, skulptuurid, muusikalised etteasted või muud.

Algatus „Global Goal Gables" on loodud ÜRO kestliku arengu eesmärkide ja Kesk-Jüütimaa koostöös. Projekt hõlmab 17 katuseviilu, 17 kunstivormi, 17 koostööpartnerit, 17 kunstnikku, 17 nädalat ja 17 ÜRO globaalset eesmärki. Lisaväljakutse esitab kunstnikele asjaolu, et teos peab katuseviilule jääma viieks aastaks. Pärast seda on viiluomanikel õigus kunstiteosed eemaldada.

Ootused kunstnikule

Konkursil osalemiseks tuleb esitada kuni kahe A4 pikkune ingliskeelne tutvustus teosest. Teos peab olema uus. Ideed võib edasi anda sõnade, joonistuste, piltide ja/või fotodega. Võib viidata ka veebilehele, kust leiab teose kohta rohkem informatsiooni.

Too välja tuua linn, kus oma kunsti näidata soovid, ning kunstivorm ja globaalsed eesmärgid, millele keskendud. Taanikeelse ülevaate kunstivormidest, globaalsetest eesmärkidest, linnadest, asukohtadest ja kohalikest ootustest leiad siit.

Kirjelda, kuidas plaanid muuta kunstiteose viieaastaseks püsieksponaadiks ning millist rolli mängib teose arendamisel ja teostamisel jätkusuutlikkus.

Sõnasta ka ootused kohalikule töörühmale ja sihtgrupp, keda soovid kõnetada (koolilapsed, eakad kodanikud, korporatsioonid jne).

Lisa detailne ülevaade sellest, kuidas plaanid linnaga koostööd teha.

Ajakava
Tähtaeg: teose tutvustus (kuni 2 lehekülge inglise keeles) ja eelarve ei tohi kokku ületada 10 MB. Failid on oodatud aadressile mailars@ikast-brande.dk hiljemalt reedel, 8. oktoobril 2021 kell 23.59.

Reedel, 29. oktoobril 2021 kuulutatakse valitud kunstnikud ametlikult välja.

Näituste avamine: projekti „Global Goal Gables" näitused avatakse 2022. aastal vahemikus 17.–38. nädal (25. aprill – 1. mai kuni 19.–25. september). Kõigilt 17 avamisürituselt tehakse videoülekanne teistesse Euroopa linnadesse. Salvestusi kasutatakse ka projekti „Global Goal Gables Kesk-Jüütimaal" reklaamimiseks.

Rahastus

Igat teost rahastatakse kuni 115 000 Taani krooni / 15 000 euroga. Taotlus peab sisaldama nii teose tutvustust kui ka realistlikku eelarvet. Eelarves võiksid olla kajastatud materjalid, projekti teostus ja kunstniku palk. Hüvitatakse kõik projektiga seotu: taiese tootmise, otseülekannete, turunduse, kohtumiste, vastuvõttude jm kulud.

Reisimise, majutus ja toitlustuse jaoks on eraldi eelarve. Nende kulude katmiseks on ette nähtud 10 000 Taani krooni / 1300 eurot projekti kohta.

Teosed jäävad viieks aastaks püsinäitusena katuseviiludele. Pärast näitust vastutavad teoste eest viiluomanikud.

Kontaktandmed

Küsimuste tekkimisel võta ühendust projekti koordinaatori Maibritt Larssoniga aadressil mailars@ikast-brande.dk või telefonil 0045 2086 6604.

 

 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ootab kuni 1. oktoobrini ideid Lõuna-Eesti taotlusvooru

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 koos Lõuna-Eesti omavalitsustega ootab kõikidelt kultuurikorraldajatelt, sädeinimestelt ja ettevõtjatelt ideid Tartu 2024 Lõuna-Eesti taotlusvooru. Regionaalse projektitaotlusvooru raames otsitakse just neid sündmusi, mis toimuvad tiitliaastal Lõuna Eestis, kõigis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 omavalitsustes.

Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots selgitab lähemalt: "Julgege unistada suurelt ja kujundada oma sündmusega Euroopa kultuuripealinnas Lõuna-Eesti nägu. Kõik, kellel on Euroopa kultuuripealinna programmi sobiv idee sündmuseks ning kava selle läbiviimiseks, saavad esitada taotluse regionaalsesse projektitaotlusvooru. Sündmuste välja pakkujad on oodatud avama oma projekti Tartu 2024 kunstilise kontseptsiooni Ellujäämise Kunstid väärtuste kaudu."

Regionaalsesse projektitaotlusvooru oodatakse pigem suuremaid projekte kui palju väikeseid. Kui sündmus toimub ühe omavalitsuse territooriumil, on kaasfinantseeringu määr 30%, kui mitme omavalitsuse territooriumil, siis 10%. Peale taotlusvooru edukat läbimist sõlmitakse korraldajatega produktsioonileping. Viimane etapp on kultuuripealinna elluviimine ehk enda ürituse ettevalmistamine ja tegemine koostöös Tartu 2024 meeskonnaga.

Ideekavandeid regionaalsesse projektitaotlusvooru oodatakse SPOKU keskkonda 1. oktoobriks, pärast mida annab regionaalne ekspertkomisjon neile tagasisidet. Keskkond ideekavandite põhjal lõplikult viimistletud taotluste saatmiseks avaneb 1. jaanuaril 2022. 

Projektitaotlusvooru tingimustega saab lähemalt tutvuda Tartu 2024 kodulehel: https://www.tartu2024.ee/regioon/regionaalneprojektitaotlusvoor 

Lisainfo: 
Annela Laaneots, Tartu 2024 regionaalne koordinaator, annela.laaneots@tartu2024.ee, +372 557 9808 

Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht,  kroot.filippov@tartu2024.ee, +372 5817 4399
  

 

On aeg hakata mõtlema ideid sündmusteks Euroopa kultuuripealinna programmi!

Kui tahad ise kujundada seda, milliseid elamusi pakub Euroopa kultuuripealinna aasta Lõuna-Eestis aastal 2024, siis hakka ajusid ragistama - 1. oktoobriks tuleb esitada läbi regionaalse projektitaotlusvooru plaanitava sündmuse ideekavand, taotlusvoor avaneb jaanuaris 2022.

SA Tartu 2024 korraldas koos Lõuna-Eesti omavalitsustega maikuu lõpus ja juunikuu alguses Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 regionaalse projektitaotlusvooru infopäevad, kus osalejad said infot, millal ja mida tuleb teha, et oma ettepanek Euroopa kultuuripealinna programmi jaoks esitada.

Infopäevadel tutvustasid Tartu 2024 esindajad regionaalse projektitaotlusvooru kontseptsiooni ja tingimusi, samuti sai kultuuripealinna esindajatelt küsida küsimusi taotlusvooru kohta.

Täname kõiki infopäevadel osalenuid, juba infopäevadel tulid kõneks põnevad ideed sündmusteks. Kes infopäevadele tulla ei saanud, saab regionaalse projektitaotlusvooru tingimustega tutvuda Tartu 2024 ja omavalitsuste veebilehtedel.

Regionaalse projektitaotlusvooru eesmärk on leida Euroopa kultuuripealinna programmi silmapaistvaid sündmusi, mis toimuvad Lõuna-Eestis, kõigis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 piirkonna omavalitsustes.

Me kõik tahame, et Euroopa kultuuripealinna aasta oleks Lõuna-Eestis meeldejääv ja kannaks auga Eesti 2024. aasta tippsündmuse tiitlit. Sestap innustame Lõuna-Eesti loojaid taotlusvooru jaoks genereerima unikaalseid publikule suunatud sündmusi, mis looksid uut väärtust Lõuna-Eestile, Tartule, Eestile ja Euroopale. Sündmusi, mis tekitaksid põnevust meie külastajates, ja samas kannaksid meie endi väärtusi. Selliseid üritusi, mida tahaksime ka me kõik ise külastada.

Millised sündmused on oodatud?

Kõik, kellel on Euroopa kultuuripealinna programmi sobiv idee sündmuseks ning kava selle läbiviimiseks, saavad esitleda taotluse regionaalsesse projektitaotlusvooru. Peale taotlusvooru edukat läbimist sõlmitakse korraldajatega produktsioonileping. Viimane etapp on kultuuripealinna elluviimine ehk enda ürituse ettevalmistamine ja elluviimine koostöös Tartu 2024 meeskonnaga.

Tartu 2024 programmi pürgivate sündmuste välja pakkujad  on oodatud avama oma projekti  Tartu 2024 kunstilise kontseptsiooni "Ellujäämise kunstid" väärtuste kaudu. Nendeks on on loodushoidlikum linna- ja maakultuur, haritus ja leidlikkus, liikumine ja vaimne tervis, põlvkondade koosloome, paikkondlike omapärade esiletoomine, kriitiline ärksameelsus ning valdkondadeülene regionaalne ja rahvusvaheline koostöö.

Oluline on sündmuste valdkondadeülesus. See tähendab, et  keskenduda võiks mitte ainult kaunitele kunstidele, vaid neid peaks siduma ka näiteks kehakultuuriga, toiduga või mõne muu esmapilgul ootamatu, kuid omase valdkonnaga, mis iseloomustab meie kohalikku elu.Peame tähtsaks seda, et sündmused sünniksid partnerite ühises  sisulises koostöös ja viidaks hiljem ellu erinevate kultuurivaldkondade partnerite nõul ja jõul. On need siis loovisikud, kodanikuühendused, asutused, ettevõtted või muud tegijad.

Euroopa kultuuripealinna näol on tegu Euroopa suurima kultuurisündmusega, mistõttu on loomulik, et sündmused eeldavad rahvusvahelist sisulist koostööd  idee väljatöötamisel ja ellu viimisel. Sealhulgas partneritega omavalitsuste sõpruslinnadest ning valdadest. Euroopa kultuuripealinnaks valmistumine on kahtlemata hea võimalus sisulise rahvusvahelise koostöö hoogustamiseks.

Soovime ka, et Euroopa kultuuripealinn tihendaks põlvkondade vahelist sidet, sestap on oodatud eri eagruppide koosloome. Niisamuti on sündmuste korraldamisel tähtis keskkonnateadlikkuse aspekt ehk järgitaks keskkonnahoidliku kultuurikorralduse juhiseid. 

Loodame ja eeldame, et õnnestunud ettevõtmised toovad kaasa positiivse pikaajalise mõju – piirkonna nähtavuse kasvu, suurenenud koostöö tegemise tahte ja võimekuse, hoogustub rahvusvaheline koostöö. Tahame ju kõik, et Lõuna-Eesti on väga hea paik elamiseks ja  kohalikud soovivad ja saavad külastada laial skaalal kultuurisündmusi.

Regionaalsesse projektitaotlusvooru oodatakse pigem suuremaid projekte kui palju väikeseid. Kanepi vallas läheb regionaalses projektitaotlusvoorus jagamisele 40 954,5 eurot.

Kui sündmus toimub ühe omavalitsuse territooriumil, on oodatav kaasfinantseeringu määr 30%, kui mitme omavalitsuse territooriumil, siis 10%.

Ideede kirjeldusi oodatakse 1. oktoobriks SPOKU keskkonda (vorm avaneb sügisel). Taotlusvoor avaneb SPOKU keskkonnas jaanuaris 2022. Tutvu täpsemalt Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 regionaalse projektitaotlusvooru tingimustega Tartu 2024 kodulehel www.tartu2024.ee või valla kodulehel.

 

Annela Laaneots,
SA Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator

 

 

Rohujuuretasandi turismi revolutsioon Lõuna-Eestis: Paganamaale koeraga matkama või jõustavale jalutuskäigule koos nelja lapse emaga

 

1. juunil avati innovatiivne KYLAS teenusevahendamise platvorm, mille kaudu saab osta ja müüa Lõuna-Eesti elamusi. Idee autorid on kaks nutikat naist, kelle eesmärk on pakkuda huvilistele ehtsaid kogemusi ja võimaluse "kogeda kohalikku". "Kohtu kohalikuga ja maale vanaema juurde laadsed teenused on turismisektori üks kiiremini tõusvaid trende ja kindlasti on pandeemia seda omajagu soodustanud. Inimesed otsivad erilisi kogemusi ja soovivad nautida maaelu võlusid," tutvustas KYLAS idee projektijuht Kadri Moppel.

 

Algatuse teine eestvedaja Aigi Young täiendab: "Üksteiselt ja üheskoos õppides loome piirkonda erakordsed elamusteenused, et olla valmis 2024 aastaks, mil Tartu linn koos Lõuna-Eestiga on Euroopa kultuuripealinn ja piirkonda külastavad tuhanded kultuurihuvilised. Läbi KYLAS veebilehel pakutavate teenuste on külastajatel hea võimalus jääda piirkonda pikemaks ning reisida Tartu linnast välja Lõuna-Eestisse uusi elamusi otsima." 

 

KYLAS platvormil on võimalik leida mitmekülgseid ja meeldejäävaid elamusi, mis sobivad suvepuhkuseks, nädalavahetuseks või õhtute sisustamiseks. Teenuseid pakutakse neljas kategoorias: loodus, kultuur, toiduelamused ja traditsioonid. Lisaks on võimalik valida nädala lemmikute ja kohalike soovituste vahel. Uusi pakkumisi lisandub keskkonda igapäevaselt.

Täna on KYLAS platvormil elamused peamiselt Võru maakonnast, kuid sügiseks laieneb valik üle terve Lõuna-Eesti. 

 

KYLAS platvorm on arendatud Võrumaa Arenduskeskuse poolt koostöös Tartu 2024 turundus- ja kommunikatsioonitiimiga, Võru maakonna turismivõrgustiku ja Lõuna-Eesti turismiklasteriga. KYLAS keskkond on välja arendatud tänu Võrumaa Partnerluskogu LEADER "Teenuste vahendamise platvorm" programmile.

 

Ootame teid KYLAS! 

 

Lingid: 

KYLAS platvorm: www.kylas.ee

Facebook: www.facebook.com/KYLASvirtuaalneturg

Instagram: www.instagram.com/kylasvirtuaalneturg

 

Lisainfo: Kadri Moppel

KYLAS projektijuht

kadri.moppel@vorumaa.ee

5331 1919

 

 

11 infopäeva: Tartu 2024 kutsub lõunaeestlasi üles looma Euroopa kultuuripealinna programmi

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ja Lõuna-Eesti omavalitsused kutsuvad kultuurikorraldajaid infopäevadele, kus huvilised saavad teada, kuidas osaleda kultuuripealinna ürituste korraldamises.  Kohtumiste käigus tutvustatakse kultuuripealinna lisaprogrammi regionaalse projekitaotlusvooru  tingimusi. 

Annela Laaneots, Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator, infopäevade eesmärgist: "Regionaalse projektitaotlusvooru eesmärk on leida Euroopa kultuuripealinna programmi silmapaistvaid sündmusi, mis toimuvad Lõuna-Eestis, kõigis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 piirkonna omavalitsustes." 

Kultuuripealinna meeskond ootab koos Lõuna-Eesti omavalitsustega infopäevadele ärksaid kultuurisündmuste korraldamisest huvitatud inimesi, kultuurikorraldajaid, loomeinimesi, turismikorraldajaid, loomeettevõtjaid ja teisi tegijaid, kellel on huvi luua kultuuripealinna programmi. 

Regionaalse projektitaotlusvooru infopäevad toimuvad:

24.05 kell 17.00 – Peipsiääre vald, Tartu vald (Vara kogukonnakeskuses)

25.05 kell 14.00 - Kambja vald, Kastre vald, Luunja vald (Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses (sadama poolt sisenemisega))

26.05 kell 17:00 – Elva vald, Nõo vald (Elva Kultuurikeskuses)

28.05 kell 15.30 – Viljandi linn (Viljandi Linnagaleriis)

31.05 kell 15.00 – Räpina vald (Räpina kultuurikeskuse saalis)

02.06 kell 16:00 –  Antsla vald, Rõuge vald (Mõniste rahvamajas, Kuutsi külas)

03.06 kell 16:00 – Valga vald (Valga kultuuri- ja huvialakeskuses)

07.06 kell 15.00 – Võru vald, Setomaa vald, Võru linn (Vastseliina rahvamajas)

08.06 kell 14.00 – Põlva vald, Kanepi vald (Põlva Kultuurikeskuses)

09.06 kell 16.00 – Tõrva vald (Kultuurimaja saalis)

14.06 kell 15.00 – Otepää vald (Otepää Kultuurimajas)

Regionaalse projektitaotlusvooruga otsitakse Euroopa kultuuripealinna väärilisi sündmusi ¼ Eestile – Antsla valda, Elva valda, Kambja valda, Kanepi valda, Kastre valda, Luunja valda, Nõo valda, Otepää valda,  Peipsiääre valda, Põlva valda, Rõuge valda, Räpina valda, Setomaa valda, Tartu valda, Tõrva valda, Valga valda, Viljandi linna, Võru linna ja Võru valda. Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 viib ellu Tartu linn koos kõigi tiitlile kandideerinud 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega.

Alates juulist toimuvad infopäevad ka Tartu linnas. Neil tutvustatakse, kuidas saab pakkuda täiendavaid üritusi ja tegevusi Tartus aset leidvasse Euroopa kultuuripealinna programmi.

Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist koordineerib sihtasutus Tartu 2024. Sihtasutuse töö kultuuripealinna ametliku programmi, turunduse jm elluviimiseks lähtub Tartu 2024 kandidatuuriraamatust ja loovkontseptsioonist Ellujäämise Kunstid.

 

Lisainfo:

Annela Laaneots, Tartu 2024 regionaalne koordinaator, annela.laaneots@tartu2024.ee, +372 55 798 08

Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, kroot.filippov@tartu2024.ee, +372 58 174 399

 

Osale Kultuurikompassil "Kuidas rääkida oma lugu"

 

27. mail kell 14.00.–17.00 toimub Kultuurikompassi foorum "Kuidas rääkida oma lugu?", kus lugude rääkimise tippekspertid jagavad teadmisi ja kogemusi, kuidas luua lummav, eristuv narratiiv ning elamuste kaudu enda lugu rääkida. Fookuses on Lõuna-Eesti elamused ja lood, mis asetatakse nii Eesti kui rahvusvahelisse konteksti.

Kultuurikompassi peakorraldaja Heigo Teder kommenteerib: "Eduka sündmuse loomisel ja elluviimisel on selge sõnumi ja publikut köitva info jagamine vajalik oskus. See, et me ise teame, kuivõrd head sündmust me parasjagu loome, on väga hea. Kuid sellest veelgi parem on, et seda teaksid ka kõik teised!" Teder lisab: "Meil on väga hea meel, et lugude jutustamise tõelised meistrid avavad oma teadmiste laekad hiliskevadisel Kultuurikompassil ning jagavad oma kogemusi veebi vahendusel huvilistega. Vaid üheskoos oma lugusid jagades saame ennast, oma korraldatavaid sündmusi ja Lõuna-Eesti kogukonda Euroopa kultuurikaardil veelgi nähtavamaks muuta."

Lugude jutustamine (storytelling) on üks mõjusamaid viise, mille abil kütkestavaid emotsioone luues külalisi ja publikut ennast kuulama panna. Lood tekitavad emotsioone ja viimased mõjutavad inimesi, kes mõistavad tänu intrigeerivatele lugudele paremini sündmust, programmi või organisatsiooni olemust.

Haaratud kuulajad mõistavad tänu lugudele  olulisi väärtushinnanguid ja lasevad end sündmusel, teenusel ja mõtteviisil kaasa haarata. Kultuurikompassi programm võtab arvesse ka laiema tasandi, millest lähtuvalt "räägivad lugusid" inimeste suhtumine, väärtushinnangud ja argipraktikad.

Foorum läheb eetrisse Võru maakonnast, Suure Munamäe jalamil asuvast Suure Muna kohvikust. Arutelu juhid on Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots ja SA Võrumaa Arenduskeskuse kultuurispetsialist Kristi Vals. Kogemusi jagavad kultuuriminister Anneli Ott, Heili Klandorf-Järvsoo (EAS), Eda Veeroja (Mooska suitsusaunatalu), Siret Campbell (Drakadeemia), Margus Timmo (Setomaa Liit), Edina Csüllög (FUFF), Aigi Young ja Kadri Moppel (KYLAS).

Sündmus kantakse üle Võru maakonnast aadressil www.tartu2024.ee ja toimub eesti keeles.

Palume registreeruda siin.

 

19 Lõuna-Eesti omavalitsust allkirjastasid jaanuarikuu viimasel nädalal koostöölepingu Euroopa kultuuripealinna ettevalmistamiseks ja elluviimiseks.

 

Nelja päeva jooksul sõitis Tartu 2024 esindus läbi 1000 kilomeetrit ja külastas 19 Lõuna-Eesti omavalitsust. Tartu 2024 juht Priit Mikk, SA Tartu 2024 nõukogu esimees ja Tartu linnapea Urmas Klaas ja iga omavalitsuse juht allkirjastasid koostöölepingu. Selle alusel valmistatakse ette ja viiakse ellu Euroopa suursündmus - leping sõnastab kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise põhimõtted.

Tartu 2024 regionaalne koordinaator ja ringreisi korraldaja Annela Laaneots toonitab: "Meie omavalitsuste suur teotahe võimaldab luua silmapaistvat Euroopa kultuuripealinna, mis tõstab aukohale Lõuna-Eesti eripära. See tähendab programmi, mis on atraktiivne publikule, kannab meie väärtusi ja mida luues teeme kogu regiooniga kultuurist kantud võimsa edusammu."

Ringreisi vältel allkirjastati koostöölepingud Tartu, Võru, Põlva ja Valga maakonnas ning Viljandi linnas. Selline ühislepingu formaat on Eestis ainulaadne ja on suurim valdkondadeülene koostöö Lõuna-Eestis.

Ringsõidu käigus toimus erinevaid kontserte, etendusi ja kohalikku omapära esiletoovaid tegevusi. Esimesel päeval toimus Viljandis loo "Uhti, uhti uhkesti" uusversiooni maailma esiettekanne Tubli Brothers ft Lee Tauli esitluses. Valgas kiiguti üle piiri Valgast Valka, Räpinas sõideti lepingut allkirjastama saaniga Sillapää lossi trepile ja Tõrvas talisuplesid kaunid Lõuna-Eesti näkid. Antsla vald ja Setomaa vald kutsusid Tartu 2024 tiimi liikmed ehedatesse talvemuinasjuttudesse, Kastre vallas jõudis koostööleping allkirjastajateni kelgukoerarakendiga. Peipsiääre vallas õitsesid Alatskivi lossi ees lumes nartsissid, Otepääl kirjutati koostööleping alla kõrgustes ehk ajaloolises Pühajärve Spa ja Puhkekeskuse Tornis .

Rõuge vallas tervitati Tartu 2024 tiimi lummava lõõtsamängu ja Luunja vallas mürtsuvate trummidega. Tartu vald ja Kambja vald esitlesid oma vastvalminud kooli- ja lasteaiahooneid ja Elvas kirjutati koostööleping alla keskväljakul lumest valmistatud välimööblil. Kanepi vallas allkirjastati lepe iidses vallamajas tsaariperekonna silme all ja Vastseliina linnuses Võru vallas austasid lepingute hanesulgedega allkirjastamist raudrüütlid. Võru linnas ja Nõo vallas elas kaasa sündmusele Lõuna-Eesti tulevik. Allkirjastamise ankrumees oli Põlva vald, kus eelmise Eesti Euroopa kultuuripealinna, Tallinn 2011 raames loodud Estonian Voicesi kontsert andis järje üle Eesti järgmisele kultuuripealinnale, Tartu 2024'le Tartus ja Lõuna-Eestis.

SA Tartu 2024 juht Priit Mikk rõhutab regionaalset koostööd: "Meie jaoks on väga oluline, et Tartu linnaga koos kandideerisid Euroopa kultuuripealinna tiitlile ja võitsid tiitli ka Lõuna-Eesti omavalitsused, sest niiviisi loob meeldejääva Euroopa kultuuripealinna programmi üheskoos lausa veerand Eestit." Mikk lisab: "Tunnustan iga koostööpartnerit eraldi ja kõiki ühiselt koos, kes on panustanud koostöölepingu ettevalmistamisse."

"Euroopa kultuuripealinn on Tartu ja Lõuna-Eesti suurim valdkondadeülene koostöö. Olen uhke, et oleme kokku leppinud tees, mis meid rahvusvahelise suursündmuseni viib," kommenteerib Tartu linnapea ja SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas. Ta lisab: "Koostööleping annab meile tugeva aluse, et korraldada ühiselt Eesti 2024. aasta tippsündmus, mille edukast ja silmapaistvast teostumisest võidab nii meie regioon kui terve riik."

"On suur rõõm, et sedavõrd oluline leping, mis juhib meie tegemisis veel mitmeid aastaid, on allkirjastatud ja saame asuda suure tuhinaga erinevate reaalsete tegevuste juurde," rõõmustab Kanepi vallavanem Piret Rammul.

SA Tartu 2024 ja omavalitsuste koostööleping kirjutati alla igas omavalitsuses kohapeal. Koostöölepingute sõlmimisega astub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ettevalmistustes suure sammu edasi, sest algab Euroopa kultuuripealinna põhjalik planeerimine ja elluviimine Lõuna-Eestis. Lisaks suursündmuse õnnestumisele toetab koostööleping pikaajaliste positiivsete mõjude saavutamist Lõuna-Eesti kultuuris ja majanduselus.

2021. aasta suurim eesmärk on ette valmistada 2022. aasta alul toimuv regionaalne projektitaotlusvoor kultuuripealinna programmi väärt sündmuste leidmiseks – selleks toimuvad sel aastal omavalitsustes infopäevad ja koolitused. Samuti mestivad omavalitsused juba kultuuripealinna programmi arendusprotsessi kuuluvate projektidega, et leida ja kokku leppida ka nende raames ühiseid tegevusi. Jätkub kultuurikorraldajate võimestusprogramm Kultuurikompass, mis võimaldab kohalikel kultuurikorraldajatel end kultuuripealinna aastaks olulistel teemadel ette valmistada ja täiendada.

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 viib ellu Tartu linn koos kõigi tiitlile kandideerinud 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega, kelleks on Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.

Euroopa kultuuripealinna ettevalmistusi ja elluviimist koordineerib sihtasutus Tartu 2024. Sihtasutuse töö kultuuripealinna ametliku programmi, turunduse jm elluviimiseks lähtub Tartu 2024 kandidatuuriraamatust ja loovkontseptsioonist Ellujäämise Kunstid.

Loe rohkem Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kohta  www.tartu2024.ee

Fotod: Mana Kaasik
Lepingu allkirjastamine Kanepi vallas