Abipakkumised Ukraina põgenikele koondab Pagulasabi

 

 

Sotsiaalministeerium kutsub kõiki inimesi ja organisatsioone, kes soovivad pakkuda abi Ukraina sõjapõgenikele, tegema seda MTÜ Eesti Pagulasabi vahendusel. Pagulasabi koordineerib abipakkumisi ja hoiab sidet riigiasutustega.

Nii inimesed kui ka ettevõtted ja tööandjad saavad oma abipakkumised sisestada aadressil: https://www.pagulasabi.ee/paku-abi. Pagulasabi kaardistab ajutisi ja püsivaid elukohavõimalusi pagulastele. Samal aadressil saab pakkuda ka transporti, teenuseid, esemeid jm abi.

Sotsiaalkindlustusametile saab oma abistamise plaanidest teada anda aadressil ukraina@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Annetustega Ukraina inimeste abistamiseks on järgnevad võimalused:

Algatus "Ukraina heaks!" – https://www.ukrainaheaks.eevahendab kolme Eesti vabaühenduse – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kaudu abi Ukraina rindelähedastele elanikele ja teistele haavatavatele gruppidele. Rohkem infot nende tegevuste kohta leiab kampaania lehel: https://www.facebook.com/ukrainaheaks.

Eesti Punane Rist – https://redcross.ee/ kogub nii esemeid kui rahaannetusi ja toimetab need abivajajateni Ukraina Punase Risti kaudu. Punane rist kogub vaid uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid (pesuvahendid, seep, hambapasta, hambaharjad, mähkmed, hügieenisidemed jms), voodipesu, tekke, patju, magamiskotte, rätikuid. Täpsema info annetuste kogumispunktide kohta ja annetuskonto leiab Eesti Punase Risti veebilehel: https://redcross.ee/anneta/ukraina/

Toetame ukrainlasi, kes jätkuvalt meie abi väga vajavad!

 

Täpsem info Ukraina kodanike võimalustest Eestisse tulles ja siin viibides: EST, UKR, ENG, RUS

Kanepi vald kaardistab infot Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmiseks.

Kui saad aidata ajutise või püsiva elukoha, töökoha või ukraina keele oskusega, siis palun täida vorm. Võtame vajaduse tekkimisel ühendust.

Võta meiega palun ühendust, kui oled ise juba ukrainlasi vastu võtnud või oled seda tegemas. Palume sugulaste ja tuttavate juurde saabunud ukrainlaste kohta infot, et vald saaks paremini planeerida vajalikke teenuseid ja osutada abi.

Igaüks saab midagi teha, et ukrainlasi sel raskel ajal toetada.

Julgeolekuolukorra kohta leiab infot www.kriis.ee lehelt.