« Tagasi

Kanepi Vallavalitsus palub lasteaialapsed märtsikuus koju jätta

COVID-19 on hingamisteede nakkushaigus, mida põhjustab koroonaviirus SARS-CoV-2. See levib inimeselt inimesele piisknakkusena peamiselt lähikontaktist nakkusohtliku inimesega. Lastel kulgeb COVID-19 reeglina väga kergelt ning seetõttu tuleb laste tervise jälgimisel ja haigussümptomite tuvastamisel olla veelgi tähelepanelikum. Ägedate ülemiste hingamisteede viirusnakkuste sümptomite (köha, nohu, kurguvalu, palavik, üldine halb enesetunne, ebatavaline väsimus) tekkimisel peab jääma kohe koju ning võtma esimesel võimalusel ühendust oma perearstiga või perearsti nõuandeliiniga 1220, kust antakse edasised juhised.


COVID-19 leviku pidurdamise seisukohalt on oluline, et haigestunud lapse vanem teavitaks lasteaeda, et lapse COVID-19 diagnoos leidis kinnitust.

Lasteaedade ja -hoidude lahtiolek on tagatud ka viiruse leviku kasvades. Kuid viiruse leviku tõkestamiseks on praegu esmatähtis vähendada inimestevaheliste kontaktide hulka.


Kanepi Vallavalitsusel on palve lapsevanematele: jätke võimalusel laps märtsikuus koju. Sellega vähendate ka pere nakatumisvõimalusi. Loodame olukorra paranemist alates aprillikuust.