Algas Saverna noortepargi ehitus

Eile alustati Saverna noortepargi ehitustöödega. Saverna noortepark rajatakse Saverna külakeskuse/noortekeskuse esisele maa-alale (Külakeskuse pargi maaüksus).

Loodav noortepark on ainulaadne Eestis – ehitatakse pumptrack (trikiratta-rulapark), trosslaskumised, kelgunõlv,  paigaldatakse  lauatenniselaud, pallimängusein Yalp Sutu Soccer Wall, välilava, istepingid ja tantsuplatsi ala, paviljon, mänguväljak väiksematele lastele, jalutusrajad, lilleniit taimeõppealana, puhkeala ja infotahvlid. Kõik paigaldatavad atraktsioonid on ilmastiku- ja vandaalikindlad, taluvad intensiivset kasutust ja on igati kaasaegsed, kasutajasõbralikud ja põnevad. Kasutajate ring on suur, lasteaiast vanuriteni.  Ala valgustamiseks paigaldatakse vastavad prožektorid ja haljastuses kasutatakse muuhulgas söödavate viljadega marjapõõsaid ja viljapuid.

Projekti raames rajatav noortepark koos puhkealaga on ainulaadne Põlvamaal ja kogu Lõuna-Eestis. Vabas õhus ei ole sellises koosseisus parke Eestis välja ehitatud. Projekti elluviimine tõstab kogu piirkonna ja laiemalt ka Põlvamaa mainet, elavdab ja avardab oluliselt Kanepi vallas elavate noorte vaba aja veetmist, võimaldades kasutada maailmatasemel atraktsioone.

Ehitustöid teostab Trev-2 Grupp AS ning tööde maksumus koos käibemaksuga on 653 509,08€. Järelvalvet teostab Tarindiprof OÜ, lepingu maksumus koos käibemaksuga on 6600€. Projekti toetatakse riiklikust „Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest" 75% ulatuses, valla osalus on 25% kogumaksumusest. Noortepargi projekteeris AB Artes Terrae OÜ. Noortepargi valmimise tähtaeg on 20. september 2022.

Vaata illustreerivat videot.

 

 

Tutvu projektiga.

 

Lisainfo:
Ülar Kõrge
ylar.korge@kanepi.ee
56153009