14. Eestimaa talimängud Ida-Virumaal

Pildil Kanepi valla malevõistkond: Kertu Karba, Aron Sild, Kersti Kõrge, Meelis Kuldkepp ja Ülar Kõrge. Alla 8000 elanikuga valdade arvestuses saavutati esikoht. (Foto: Mirjam Iher)

4.-6. märtsil võõrustasid Ida-Virumaa erinevates kohtades paikenvad spordibaasid 14. Eestimaa talimängudel osalejaid.

Eestimaa  suurimal talispordipeol lõid kaasa kõik 15 maakonda, 9 linna ja 44 valda ligikaudu 2500 sportlasega. Põlvamaa oli esindatud kõigi kolme - Kanepi, Põlva ja Räpina valdadega.

Mängudel võisteldi kahekümne kahel spordialal, milledest meie maakond oli esindatud kuueteistkümnel. Nii maakondade kui valdade paremusjärjestus selgitati kahes grupis: suured ja väikesed. Põlvamaa kui meilt osalenud Kanepi ja Räpina vald kuulusid II ehk väiksemate gruppi, Põlva vald kuulus I ehk suuremate omavalitsuste gruppi. Paremusjärjestuse selgitamiseks vallade arvestuses liideti murdmaasuusatamise võistkonna kohapunktidele viie parema spordiala kohapunktid, väiksemate maakondade arvestuses liideti murdmaasuusatamise üldarvestuse kohapunktidele seitsme parema spordiala kohapunktid.

Põlvamaa suurim omavalitsus, Põlva vald saavutades omavalitsuste üldarvestuses 169 punktiga 19.koha, omavalitsuste I grupis, ehk suuremate omavalitsuste arvestuses saavutati 10. koht. Osaleti murdmaasuusatamises (5.koht), juhtide võistluses (1.koht), meeste korvpallis (11.koht), lauatennises 23.koht) ja kabes (20.koht).  Omavalitsuste üldarvestuses andis kogutud 149 punkti Kanepi valla esindusele 21. koha, väiksemate omavalitsuste arvestuses saavutati selle punktisummaga 7.koht. Osaleti murdmaasuusatamises 28.koht), juhtide võistluses (3.koht), mäesuusatamises (lumelaud, 22.koht), lauatennises (25.koht) ja males (4.koht). Omavalitsuste üldarvestuses pälvis 107,5 punktiga  30. koha Räpina vald. Väiksemate valdade arvestuses saavutati sellega 11. koht. Osaleti juhtide võistluses (7.koht), naiste (7.koht) ja meeste korvpallis (17.-77.koht). Omavalitsuste I ehk suuremate omavalitsuste grupis osales kokku 24, II ehk väiksemate omavalitsuste grupis kokku 20 valda.

Nimetatud aladel osalenud omavalistuste esindused tõid paralleelarvestusena punkte ka maakonnale. „Puhtalt" maakondade arvestuses lõime kaasa juhi võistluses (I koht),  motokrossis (1.koht), mälumängus (2.koht), naiste võrkpallis (2.koht), meeste võrkpallis (4.koht), suusaorineteerumises (4.koht), laskesuusatamises (4.koht), vabamaadluses (5.koht), laskmises (7.koht), murdmaasuusatamises (8.koht).

Maakondade II grupis (siia kuulub 9 maakonda) saavutas Põlvamaa traditsiooniliste konkurentide Jõgevamaa (364 punkti) ja Valgamaa (357 punkti) järel 3.koha (355 punkti). Sel aastal 4.koha saavutanud Järvamaa kogus 353,5 punkti.  Väiksemate maakondade grupis käib poodiumikohtade heitlus tihedalt juba aastaid. Üldesikolmikus püsimiseks tuleks kõikidel osalevatel aladel näidata esikolmikutulemust ja sportlikku õnne peab ka olema.

Välja sai toodud võistkondlikud kohad, mis saavutati  ligikaudu 160 Põlvamaalt pärit erinevate spordialade harrastajate panusest, mida mitmel-mitmel korral tunnustati talimängude diplomite-medalitega.

TÄNUSÕNAD KÕIKIDELE PÕLVAMAA OSALEJATELE JA KAASAAITAJATELE!

Mängude tulemused

Põlvamaa Spordiliit