Kaasava eelarve hääletus toimub 18.-24. aprill

Kanepi valla kaasava eelarve rahvahääletus toimub elektrooniliselt VOLIS keskkonnas. Hääletada saab 18.04.2022 kell 00:00 - 24.04.2022 kell 23:59. Elanikud, kellel ei ole arvuti kasutamise võimalust saavad hääletada vallavalitsuses ja valla raamatukogudes nende lahtioleku aegadel.

Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased isikud, kes on Rahvastikuregistri järgi Kanepi valla elanikud. Hääletada saab ühe ettepaneku poolt. Hääletamine on salajane ning häälte jaotust ettepanekute vahel enne küsitluse lõppu ei avalikustata.

Kanepi valla kaasava eelarve ideekorje toimus 1.-15. märts. Tänavu esitati kaheksa ideed, millest kuus tunnistati vastavaks ja suunatakse hääletusele.

Vastavalt Kanepi valla kaasava eelarve menetlemise korrale otsustati rahvahääletusele saata kuus ideed:

  • Erastvere küla mõttekoda
  • Mänguväljak ja grillkiik Valgjärvele
  • Välijõusaal Kanepisse
  • Krootuse laste mänguväljaku uuendamine
  • Ihamaru külakeskuse kõvakattega sissesõiduteed ja parkla
  • Postitee mänguplats

 

Hääletamise tulemusena reastatakse ettepanekud vastavalt saadud häälte arvule, alustades enim hääli saanud ettepanekust. Elluviimisele kuulub üks või mitu enim hääli saanud ettepanekut, mis lähtuvalt ettepaneku eeldatavast maksumusest mahuvad kaasavaks eelarveks eraldatud summa piiridesse. Kaasava eelarve maht 2022. aastal on 20 000€. Investeeringuobjekti elluviimise korraldab vallavalitsus koostöös ettepaneku esitajaga.

HÄÄLETA SIIN!

 

Lisainfo:
Kerli Koor
kultuuri ja avalike suhete nõunik
kerli.koor@kanepi.ee
5537576