Kanepi Lasteaias avati uus sõimerühm

Oktoobri teises pooles sai Kanepi Lasteaias alustada uus sõimerühm Naerupallid, kohti on uues rühmas neljateistkümnele lapsele. Rõõmsalt üheskoos avati uued valgusküllased rühmaruumid 7. novembril. Kui kõik külalised olid läbi rõnga pugenud, pidi järgmiseks iga külaline lõuendile kleepima oma pallikese. Uued ruumid üle vaadatud, jätkus avamispidu kontserdiga ning Naerupallid võeti kõikide laste poolt lasteaeda vastu. „See on erakordne, et Kanepi Lasteaias on nüüd viis rühma," rõõmustas Kanepi Lasteaia direktor Riina Reest. Naerupallide käsutuses on mitu ruumi - mänguruum, magamisruum, kööginurk ja pesemisruum. Välja ehitati tehnoruum. Lisaks sõimerühmale sai uue ruumi endale ka logopeed.

„Uued rühmaruumid on nii lastele kui õpetajatele ohutumad, sõimerühm ei pea enam trepist üles-alla käima," ütles Kanepi vallavanem Mikk Järv. „Alati on tore avada lasteaias uusi ruume, varasemalt on seda tehtud Põlgaste Lasteaias, nüüd Kanepis ja järge ootab Saverna Lasteaed. Ruumipuuduse lasteaedades on tekitanud kasvav rahvaarv, vähesed Kagu-Eesti omavalitsused saavad selle üle rõõmustada, " lisas vallavanem.

Ehitustöid teostas Kamo Ehitus OÜ ning ümberehitustööd hõlmasid lisaks ruumiplaani muutmisele ka elektri-, vee- ja kanalisatsiooni-, kütte- ning ventilatsioonitöid. Ehitustööde maksumus oli 230 350 eurot koos km-ga.