Postitee Puupäevad tutvustavad vigursaagimise põnevat maailma

Ihamaru küla alustab suvehooaega traditsioonilise Kõivualutse laadaga, kuid juba kolmandat korda saavad kaunil Postiteel, veel enne kuulsat laadapäeva, kokku nii harrastajad kui elukutselised puukujurid.

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 tiitliaastale kohaselt on sel aastal sündmus rahvusvaheline ja suurem kui kunagi varem. Kui varasemalt kogunesid saagijad Viia-Jaani talu õuele, siis sel aastal toimub kogu sündmus Ihamaru külamaja hoovil. Külamajas võõrustatakse vigursaagijaid Eestist, Leedust, Poolast, Tšehhist ja Soomest.

Koossaagimise inspireerivas keskkonnas valminud taiesed müüakse lõpuks maha 8. juunil Kõivualutse laadal toimuval oksjonil.

Lisaks juba traditsioonilistele sündmusele on veel mitmeid põnevaid tegevusi:

Kolmapäeval, 5. juunil kell 19 toimub kinoõhtu „Metsik Lõuna".

Neljapäeval, 6. juunil kell 20 lõbustab rahvast ansambel „Kalapoe bänd".

Reedeks oleme hoo juba sisse saanud ja jätkama suurema peoga. Seega ootame kõiki reedel, 7. juunil kell 17 kiirsaagimisvõistlust jälgima, millele järgneb oksjon.

Päeva jooksul saab juba uudistada laupäeval oksjonile minevaid töid, tutvuda vigursaagimise põneva maailmaga, vaadata meistreid tegutsemas, jälgida kiirsaagimise võistlust, valida oma lemmik ja soovi korral soetada endale meelepärane teos ning hiljem nautida tõelist rockiklassikat tribüütansambli Coverage esituses.

Kohtumiseni Ihamarus!

 

Postitee Puupäevade meeskond