« Tagasi

Saverna noortepargis jätkub tegevust kõigile

Saverna noortepark avati 2. septembril suure peoga. Pargi avasid Kanepi vallavanem Mikk Järv ja AS Trev-2 Grupp esindaja Andro Aavik jalgpallilöökidega vastu interaktiivset jalgpalliseina.

Noortepargi avamisel sai näha trikijalgpallur Eno Lintsi osavust jalgpalli käsitlemisel. Pumptrackil oli põnev vaadata profirulatajaid ja -trikirattureid. Mustkunstnik Meelis Kubo näitas mustkunsti tipptaset ning slackliner viis melu kõrgustesse. Pargis tantsiti esimesed tantsusammud meie oma valla tantsurühmade poolt.

Lastealal said pere pisemad lustida koos Pipiga, meisterdada õhupalliloomi ja lasta endale näomaalinguid teha. Noortepargi avamispidu jätkus ansambli Curly Strings kontserdiga ning õhtu lõpetas uhkelt ansambel Shanon. Avamispeole oli tulnud palju uudistajaid lähemalt ja kaugemalt.

Pargis jätkub tegevust igale vanusele, ala hõlmab pumptracki, trosslaskumist, kelgunõlva, lauatenniselauda, interaktiivset jalgpalliseina, istepinke, tantsuplatsi ala, paviljoni, mänguväljakut, jalutusradasid ja puhkeala. Kõik atraktsioonid on ilmastiku- ja vandaalikindlad, taluvad intensiivset kasutust, on igati kaasaegsed, kasutajasõbralikud ja põnevad.

Saverna noortepark koos puhkealaga on ainulaadne Põlvamaal ja kogu Lõuna-Eestis, see avardab oluliselt Kanepi vallas elavate noorte vaba aja veetmise võimalusi.

Saverna noorteparki ehitas Trev-2 Grupp AS, tööde maksumus koos käibemaksuga oli ligikaudu 700 000 eurot. Järelvalvet teostas Tarindiprof OÜ, lepingu maksumus koos käibemaksuga oli 6600€. Projekti toetati riiklikust „Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest" 75% ulatuses, valla omaosalus on 25% kogumaksumusest. Noortepargi projekteeris AB Artes Terrae OÜ.

Avamispeo pildigalerii
Fotod: Maanus Hass

 

Lisainfo:
Kerli Koor
Kanepi Vallavalitsus
kultuuri ja avalike suhete spetsialist
kerli.koor@kanepi.ee
5537576