Mõttemängude päev Pranglis

 

Oktoobri vaheaeg algas Prangli noorte jaoks lõbusalt. Kuna hetkel on riigis keeruline olukord, siis piirasime küll veidi osalejate arvu, aga kõigil tervetel oli võimalus külakeskuses mõttemänge mängida. Alustasime kell 12, vanemad mängisid põgenemismängu Exit: Salajane labor, mille eesmärk oli põgeneda keemiku laborist lahendades erinevaid mõistatusi. Sellega läks aega veidi alla 3 tunni, kuid lõpuks suudeti siiski põgeneda. Ülejäänud proovisid erinevaid mõttemänge ning kõigile algas vaheaeg väikese ajude ragistamisega.

Johanna Juhkam

 

 

Prangli küla sportlik perepäev

Prangli küla mänguväljakul toimus 03. juulil sportlik perepäev. Alustasime ühiselt kogukonna tervitusega ja tegime sissejuhatava osa päevale. Mänguväljaku platsilt võis leida 11 anagrammi, mis olid seotud spordipäeva tegevustega ja tegusate inimestega. Pärast seda keskendusime vibu laskmisele. Kagu Vibuklubi viis läbi õpitoa, kus kõigepealt tutvustati reegleid ja ohutust ning seejärel algas põhitegevus. Nooli lasti märklaua või  loomakujude pihta. Väiksematel oli võimalus  slaalomit läbida ja pallidega mängida. Puhkepausi ajal said osalejad ennast kaasa võetud  toidu  ja joogiga kosutada. Autasustamisel said kõik osalejad  medalid ja auhinnad. Aitäh kõigile osalejatele! Nautige ilusat suve!

Merle Juhkam

 

 

Viltimispäev Kullaaugu talus

Algselt oli viltimispäev planeeritud 15. mai, aga COVID-19 tõttu lükkus see kuu aega edasi. 12. juunil toimus kaua oodatud viltimispäev. Ootus oli kõigil osalejatel suur, et mida huvitavat saab märgviltimisel villaga teha. Meid oli ka ilmaga õnnistatud, sest päike ja tuul sobisid meie õuetegevusega ideaalselt. Alustasime väiksemast  kuumaalusest. Tubli juhendaja käe all saime veel kõik väga omapärased istumisalused teha. Viltimisel kasutasime Kullaugu talu lambavilla, peale selle veel kraasitud villa ning palju seebivett. Põhi töövahenditeks olid aiapostid, mullikiled ja nöörid ning palju sooja seebivett. Osalejatele meeldis, sest looming ja trenn käis käsikäes. Anu ütles, et viltimise õpituba oli aeganõudev, huvitav ning füüsiliselt sai ennast ka proovile panna. Uus kogemus, mida on võimalik oma erialases töös kasutada. Elin ütles, et ideaalne ilm ja tore seltskond. Lapsed mängisid samal ajal ilusti omavahel. Võiks järgmisel aastal jälle teha.   

Prangli külakeskuse huvijuht Merle Juhkam

 

Sõbrapäeval vastlapäev Pranglis

 

14.veebruaril, sõbrapäeval toimus Prangli külas vastlapäev. Osalejaid tuli kahekümne ringis. Õues olemiseks oli ilm suurepärane.
Üritus algas kell 12.00 külakeskuse mänguväljakul. Seejärel toimus väike orienteerumine, punkte oli viis ning neis tuli  erinevaid sportlikke tegevusi teha. Pütilaudadel või plastiksuuskadel läbida teatud vahemaa, liulauaga liulaskmine, hokikepiga palli taga ajamine (slaalom), väiksemad lapsed ajasid palle taga  golfikepiga, kelgusõit, kus üks istus kelgu peal ja teine vedas ja pallide ämbrisse viskamine. Peale selle läksime mäele liugu laskma. Kui liug lastud läksime tagasi mänguväljakule, kus lapsed said lumele joonistada vesivärvidega ja mängida veel mõnda mängu. Söödi vastlakukleid ja kõrvale joodi teed. Sõbrapäeva puhul said kõik osalejad puu otsast võtta südamekujulise medali heade soovidega.   
Osalejad said väikesed auhinnad. Koos sai veedetud tore pärastlõuna. Suur aitäh kõigile, kes kohale tulid ning kohtumiseni kevadpühadel!

Meie tegemistega saad ennast kursis hoida facebook´i lehel: MTÜ Prangli Külaselts.

 

Prangli külakeskuse huvijuht  Merle Juhkam
Fotode autor Johanna Juhkam