Teade Abissaare liivakarjääri keskkonnaloa nr KL-509883 muutmise taotluse menetlusse võtmisest

Keskkonnaamet teatab, et on võtnud menetlusse TREV-2 Grupp AS (registrikood 10047362, aadress Teemeistri tn 2, Nõmme linnaosa, Tallinn, Harju maakond) esitatud keskkonnaloa muutmise taotluse.

Ettevõte soovib täiendavalt kaevandada Abissaare liivakarjääri teenindusmaa põhjaosas varasemalt elektrikaitsevööndi tõttu passiivseks hinnatud varu. Taotletava Abissaare liivakarjääri mäeeraldise laiendamisega tagatakse Abissaare liivamaardlas säästlik maavaravaru kasutus, sh välditakse majanduslikult ebaotstarbekate jääkvaru plokkide teket ning kahe mäeeraldise vahelise nõlva hoidetervikute kaevandamine. Samuti võimaldab plokkide 15 aT ja 16 aT Abissaare liivakarjääri mäeeraldisega liitmine ja nende kaevandamine korrastada Abissaare ja Abissaare II liivakarjäärid ühtse tervikuna. Lisaks mäeeraldise laiendamisele plokkidele 15 ja 16 aT, soovitakse käesoleva taotlusega eemaldada keskkonnaloalt KL-509883 täiendav tingimus nr 5 (Maavara kaevandamise mahu aruannete esitamisel on kaevandajal kohustus kinni pidada varude kinnitamise käskkirjas toodud kasutusalade protsentuaalsest jaotusest: ehituskruus 9%, ehitusliiv 81%, täiteliiv 10%), mis ei ole pärast jääkvaru ümberhindamist asjakohane.

Taotletav mäeeraldis paikneb riigi maal Põlva maakonnas Kanepi vallas Sulaoja külas Abissaare liivamaardlas (registrikaart nr 0084), Liivakarjääri kinnistul (katastriüksuse tunnus 28401:001:0787, maa sihtotstarve mäetööstusmaa, 100%, pindala 20,95 ha). Taotluse kohaselt on mäeeraldise pindala ja mäeeraldise teenindusmaa pindala vastavalt 16,35 ha (varem 15,74 ha) ja 20,95 ha (ei muutu). Käesoleva taotlusega soovitakse liita aktiivse tarbevaru plokid 15 (11 tuh m³ ehitusliiva) ja 16 (44 tuh m³ täiteliiva) Abissaare liivakarjääri mäeeraldise koosseisu. Maavara kavandatav kasutusvaldkond on ehitus ja teedeehitus. Taotletav keskmine tootmismaht aastas on 130 tuh m³ (varem oli 100 tuh m³). Keskkonnaloa kehtivusaeg (kuni 05.02.2036) ei muutu. Pärast varu ammendamist korrastatakse karjäär tehisveekoguks ja rohumaaks.

Keskkonnaloa nr KL-509883 muutmise taotlus ja muud asjasse puutuvad dokumendid on keskkonnaotsuste infosüsteemis KOTKAS (https://kotkas.envir.ee/) menetluse nr M-119833 ja dokumentide nr DM-119833 all.